lünfisõlmed valusad 03.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kurk oli haige, mee ja muude kodustevahentitega sain kurguvalust lahti.
Nüüd aga need lõua all olevad sõlmed on paisunud ja hästi valulikud.
Kas on lootust, et need lünfisõlmed lähevad ise tagasi või peaksin arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et probleem on tõsine. Nimelt visa lümfisõlmede suurenemine kurgupõletiku jäörgselt võib olla tingitud haigustekitajast nimega beeta hemolüütiline streptokokk, mida peab ravima päris korralikult antibiootikuimiga 10-14 päeva. Kui ravi pole päris õige, on võimalikud mitmed tüsistused: südame ja neerukahjustus. Soovitan seega pöörduda arsti vastuvõtule, et uurida bakterioloogiliselt kurgulima ja määrata õige ravi. Seniks aga võib abi olla kampriõlikompressist 2-3 xpäevas kurguümber.
Head tervist soovides Madis Veskimägi