Rõhub 02.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Probleem rinnus rõhuv raskuse ja kerge valuga. Eriti siis, kui õnnestub 4 päeva järjest puhata, siis neljandal päeval tekib raske ja rõhuv valu rinnus, mis mõne aja pärast möödub. Vahest on see valu ka muul ajal, kuid alati siis, kui õnnestub vähemalt 4 päeva puhata. Vahest olen isegi öösel selle rõhuva tunde peale ärganud. EKG on hiljuti (mais) koormusteti näol tehtud ning midagi ei loetud välja.
Olen 29.a naisterahvas
MIs toimub?
Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan edasisi uuringuid: kindlasti kopsuröntgenogramm. Harva võib ka näiteks sapikivitõbi avalduda Teie vaevustena, seda saab kindlaks teha ultraheli uuringuga. Siiski arvan, et Teie vaevus on tõenäoliselt somatoformse tekkega, so kõik uuringud on korras ag vaevus püsib. Enne aga ei saa seda väita kui tõesti pole kõik uuringud tehtud. Somatoformse häire puhul on oluline teada selle olemust, puudub füüsiline oht tervisele, raviks kasutatakse vestlust ja arutamist, ravimitest aga ärevuse ja depressionivastase toimega medikamente. Neid määravad nii perearstid kui psühhiaatrid. Soovitan pöörduda taas perearsti vastuvõtule ja temaga koos arutada mida võiks ette võtta.
Head tervist soovides Madis Veskimägi