Õunaäädikas 18.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Sooviksin küsida, kas palju kiidetud õunaäädikat tohib juua hommikul tühja kõhuga? Või äkki saab nii maohaavad?

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lahjendatud kujul 2-3 supilusikatäit enne sööki stimuleerib maomahla eritumist ja soodustab hea isu teket ja paremat seedimist. Kurjast oleks õunaäädika joomine tühja kõhu peale ilma järgneva söögikorrata.
Head tervist soovides Madis Veskimägi