Vererõhk 04.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Juba mõnda aega on mul verega probleem. Raua sisaldus väga väike, menstruatsiooni peaaegu ei olegi, ja veri ei liigu hästi ringi - käed-jalad külmad. Olen selle probleemiga ka arsti juures käinud, kes soovitas raua tablette süüa.
Nüüd meil tööjuures vererõhu aparaadid ... eile olid näidud 114/54, täna 96/60. Kõik pööritavad siin silmi ja imestavad, et veel omal jalal käin.
Stressi tekitavaid probleeme on palju ja see kõik tuleneb sellest, aga kuidas ma saaksin ennast ravida, mida sööma, mis ravimeid tarvitama jne.
Peale seda pikka talve olen ma rekord arv tõbine olnud, küll on nohu, köha, kurk paistes, ja ohtisi tuleb pidevalt ... täna hommikul tuli jälle. Ja haavad ei taha absaluutselt paraneda ... kogemata tegin varbale haiget, nüüd põletik sees, varvas paistes, käia väga valus ühe varba pärast!
Mu organism on väga nõrgaks muutunud. Mida oleks kõige õigem minu teha?

Tänud, et leiate aega mu kirja lugeda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Tjah, arstliku seisukohta on raske võtta, kui ei tea paljusid pisiasju: Teie vanus, sugu, töökeskkond, pereelu, suhted lähedastega, rahuldus tööst, põetud haigused, haigused suguvõsas jne jne. Kõige enam aga oletan Teie vaevusi olema tingitud liigsest stressist, millele isegi viitate. Võib olla ka ebaregulaarsele ja ühekülgsele toitumisele, millest võib olla tingitud kehvveresus ehk hemoglobiini madal sisaldus veres. Stress ja kehvveresus on täiesti piisav, et alandada organismi vastupanuvõimet tavaliste nohu-köha jt põletike suhtes. Soovitan Teil siiski pöörduda perearsti vastuvõtule, kus saaks mõtteid edasisteks uuringuteks-konsultatsiooonideks. Üks käik peaks olema kindlasti psühholoogi juurde, kellega koos arutades leiaksite lahendusi, mida muuta oma töös ja isiklikus elus, selguksid ka Teie ootused iseenda, teie lähedaste ja tuleviku suhtes. Tunnete muret ka vererõhu kõikumise pärast: muretseda ei tasu, see jääb Teil normi piiresse. Arvatakse ekslikult et vererõhk peab kui naelutatult seisma ühe ja sama näidu piires. See pole nii: emotsioonid, vihastamine, rõõm, füüsiline pingutus kõik see mõjutab vererõhku päris suurtes piirides.
Mul on kahju, et saan piirduda vaid üldiste mõtiskluste-soovitustega, mis minus tekkisid, lugedes Teie kirja.
Tõesti head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vererõhk

Tere.
Palun, kas saate anda mulle nõu, mis puudutab kõrget vererõhku ja ravimit Betloc ZOK 50. Ma ei ole tarvitanud siiani kordagi vererõhuravimeid, kuna vererõhk on tavaliselt normaalne. Paar ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Mõistan muret. Peaks leidma põhjuse, mis vererõhk nii kiiresti tõuseb. Sellel võib olla palju põhjuseid. Päris muret tekitav on elada teadmisega, kas vererõhk on äkki tõusnud. Inimene kaotab ...

Loe edasi

vererõhk

Kui palju on normaalne vererõhk 20, 40 ja 60 aastasel inimesel?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Tänapäevaste seisuikohtade järgi loetakse normaalse vererõhu ülempiiriks 140/90 ja seda east sõltumata, see kehtib kõigile Teie poolt esitatud vanusega isikute kohta.
Head tervist soovides
Loe edasi

vererõhk

Tere,
Olen 20 a naine. Minu probleemiks on vererõhk, nimelt on see mul keskmiselt 120/50 ja pulss on mul alati üle 75 löögi minutis. Kas see võib viidata mingile haigusele?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kui teisi vaevusi ei ole olen kindel et olete TERVE.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi

kõrge vererõhk ja jõusaal

tere! olen 20 aastane mees. 185 cm 78kg. mul probleeme kõrgevererõhuga, tavaliselt 140/90, puhke olekus ja magamisaeg alla selle. praegalt tarvitan betaloc zok-i 50 mg. küsimus selles kas jõusaalis võin ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Vererõhk 140/90 normikohane vererõhk, päris ameltikult võttes küll selle ülemine piir. Mina arstina pean õigeks korrektset vererõhu diagnostikat. Selleks on parim vahend ööpäevane vererõhuregistreerimine ...

Loe edasi

Madal vererõhk

Tere!
Kuivõrd on omavahel seotud suitsetamine ja madal vererõhk?

Aitäh vastuse eest!

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et mingit seost selle vahel ei ole. Teoretiseerida võib pikalt, kuid seda teaduslikult tõestada on väga raske.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi

vererõhk

Tere!

Olen 30 a. naine. Minu vererõhk on alati olnud ideaalne 120/80, kuid viimasel nädalal on see oluliselt madalam, täna nt. 95/67. Mis võiks olla põhjuseks?

Lugupidamisega,

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et tegemist on ajutise nähuga. Vererõhk ei pea paigal püsima kui " raudnael" vaid selle suurus kõigub, sõltudes meie tujudest, toitumisest, kehaasendist jne.
Head tervist soovides ...

Loe edasi

vererõhk lapsel

7a poisil on vererõhk 98/30 ja meid saadeti kardioloogile. Millest võib selline vererõhk olla tingitud, arstile pääseme alles augustis.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Soovitan taas kontrollida vererõhku ja seda mõlemal käel. Ilmselt on vererõhku mõõdetud automaataparaadiga ( tulemus 98/30), need seadmed pole kuigi töökindlad-usaldusväärsed. Ka ei pruugi mansett ...

Loe edasi

vererõhk

Olen 24 aastane, füüsiliselt aktiivne ning joon ka kohvi. Sellele vaatamata võib vererõhk mul olla 95/48....99/59. Kas selline vererõhk võib olla tingitud mingist haigusest? Missugusest piirist alates ...

Vastas dr Eero Merilind

Lugupeetud küsija.

Madal vererõhk (ülemine rõhk alla 100mmHg) ei ole haiguslik, kuid võib

põhjustada ebamugavust just pearingluse või ka minestamisena. Soovitan

kontrollida ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: