syda ja vereringe 02.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 36 aastane mees ja viimasel ajal ,nii nagu ma ise aru saan on mul probleeme vereringega.Viimased paar nadalat eriti.Iga paev kordub SAMA--YLESSE TOUSTES TUNNEN ENNAST NAGU LIIVAKELL-ON TUNNE ET VERI EI RINGLE HASTI JA KOIK RASKUS KOGUNEKS JALGADESSE,LISAKS VEEL UIMANE TUNNE.Lisaks (juba pikemat aega) on valus vasakpoolses rindkeres ja kaes.Kohapeal seistes on see eriti tunda.Kätt yleval hoides peaveresoon tyhjeneb ja kätt alla lastes hakkab peaveresoon paksenema(tunnen isegi valu).Jalgades veel tulised sahvatused ,nagu tikust tuld tommatakse jms.Veel eriline peavalu nagu midagi oleks peas plahvatanud.See oleks lyhidalt.Millega voiks olla tegu? Kas see on midagi eeldav? Ette tänades
Siim

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
KAhjuks on esitatud sümptomite alusel midagi lõpliku järeldada. Tegemist võib olla lihaspinge valuga, ortostaatilise hüpotensiooniga ( vererõhu alanemine seistes), meeleoluhäire-depressiooni või stressivaevusega jm. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, kus selgitataks välja juhtivad kaebused, arstlik leid ja koostatakse edasiste uuringute-konsultatsioonide plaan.
Head tervist soovides Madis Veskimägi