Valk uriinis 22.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Imetan last ja kuna laps on üsna allergiline, siis minu toidulaud on üsna piiratud (juba ligi 6 kuud). Perearst tegi mulle vere- ja uriiniproovid. Vereproovid olid korras. Uriinis aga oli valk. Mida see näitab? Menstruatsioon on olnud pärast sünnitust (10 kuud tagasi) ühe korra pea kuu aega tagasi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Tervel inimesel uriinis valku olla ei tohiks. Erand on vaid väga väike kogus valku füüsiliselt väga aktiivsetel inimestel. Valk võib uriini sattuda neerukahjustusest, põletikest kuseteedes, aga ka väliselt, näiteks vooluse tõttu naistel suguteedest. Kindlasti tegi Teie perearst ka mingi otsuse edasise osas, siinkohal ei saa ma kahjuks seisukohta võtta. Pidage veelkord nõu oma perearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi