valud rinnus 14.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 39 aastane mees ja mul on ebamäärased,kuid üsna tugevad valud rinnas.Enamjaolt algavad õhtupoolikul,aga hommikuks on kõik korras.Nii on see kestnud 3 nädalat.Olen võtnud valu puhul aspiriini ja see aitab,aga situatsioon on väga häiriv.Aidake palun!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Lugedes Teie muret tundub mulle et tegemist on pigem stressist ( tööpinge, puhkuse puudumine) tuleneva vaevusega. Iga valu rinnapirkonnas teeb arstid väga tähelepanelikuks. Sagedasim südamevaevus, rinnaahistus ehk stenokardia, tekib reeglina füüsilise koormuse ajal ja kestab minuteid. Vaevuse teke just õhtuti ja kadumine peale puhkust on viide liigsele päevaele stressile. Et seda aga kindlalt diagnoosida, on vajalikud mitmed uuringud: südame-kopsude kuulatlus, vererõhu kontroll, elektrokardiograafia, koormuselektrokardiograafia, veenivere testid. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, kes siis korraldab need uuringud. Kindlasti uurib perearst Teie suguvõsas esinevaid haigusi, eriti südamehaigusi, suitsetamist, kehakaalu, liikumisharjumust, töö iseloomu, hiljutisi hingelisi üleelamisi, vähemolulised pole ka pere ja seksuaalelu nüansid. Kui uuringud on korras, siis see on juba iseenesest suure "ravitoimega". Vaevuse lahendamiseks, juhul kui see on tingitud justnimelt stressist aitab töö ja puhkeaja korrastamine, suhete klaarimine lähedastega, vajadusel ka psühholoogi-psühhiaatri nõuanded.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valud

Mul on vahest valud rinnus. Nädal tagasi kandsin seljakotti mõni tund, mis polnud raske, siis oli eriti häiriv valu. Pisteline valu, nagu torgiks miski. Millest see võib olla?
Liisi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Küllap on tegemist lihasvaludega, kui vanust 45 ja enam kanti siis peaks neid valusid põhjalikumalt uurima. PErearst, esmane vaevuste analüüs, uuringud, vajadusel konsultatsioonid.
Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: