Kehva enesetunne 08.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Viimased 2 kuud ei tunne ma end hästi. Alustuseks ütlen seda, et olen juba 10. kuud kaalujälgija ning olen 10 kilo kaalust alla võtnud (170 cm ja 64 kg). Viimasel ajal ei ole mul aega hommikuti süüa, kuigi tean, et peaksin. ning seega on mul kl 12 aeg paha olla, pea hakkab ringi käima ning kui tõusen toolit püsti, siis on isegi silme ees mustaks läinud ja kõrvus kohisema hakanud. Süda läheb ka täiesti pahaks, sel puhul aitab tass teed (ilma suhkruta). Perearsti juures mõõtsin vererõhku, mis oli ülemine 120, muidu on mul isegi pisut madalam. Veresuhkur oli ka korras, st 5,8. Kohvi ma ei joo. Nii, et arst ei osanud muud soovidada, kui et hommikuti peaksin ka sööma, kuid kui mul tõesti ei ole hommikul isu, mida peaksin siis tegema, et ei oleks lõunaajal nii kehv enesetunne.
ette tänades
I.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Vastuseks
Leian, et Teie vaevuse põhjuseks on keskpäevane hüpoglükeemia teke ehk teisisiõnu veresuhkru alanemine tasemeni kus on võimalikud mitmed vaevused. Need klapivad hästi Teie kaebustega: nõrkus, minestustunne, kohin kõrvus. Ühekordne veresuhkru kontroll ei anna sesindist päris õiget pilti, õige oleks seda kontrollida korduvalt halva enesetunde ajal. Soovitan süüa sagedamini, korraga aga vähem ja tingimata ka süsivesikuid sisaldavat toiduaineid: kui muud pole käepärast siis paar karamellkommi aitab ka. Kehakilode pärast muretseda pole vaja. Olete teinud tõhusat tööd ja saavutanud ideaalse kehamassi indeksi: 22. Soovitan seda säilitada, see tähendab, et enam kaalu ei peaks alandama. Kuid peate väga jälgima oma toidusedelit ja liikumisharjumusi. Kui lasete end "lõdvaks" on oht kiirele kehakaalu ennistumisele.
Head tervist soovides Madis Veskimägi