Terav valu südamepiirkonnas 02.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on lapseeast saati olnud aeg-ajalt terav valu südames, mis tekib suvalisel hetkel ning kestab 1-3 minutit. Valu ajal on võimatu sügavalt sisse või välja hingata ning saab hingata vaid pinnapealselt. Teravaid valusid esines kõige tihedaminu lapseeas ning praegu vähem, kuid ära pole need kadunud. Valuhoo ajal hakkab parem, kui kiirelt rinna piirkonda maaseerida.
Kroonilistest haigustest kerge astma. Muidu olen sportlik, normaalkaalus, pigem aktiivne inimene.
Kas sellised valud on ohtlikud? Kas peaksin pöörduma arsti juurde? Kui jah, siis millise arsti?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Selliseid valusid esineb inimestel üpris sageli. Kirjeldus sobib rindkere valudele, mis tulenevad sageli lihaste pingest. Sellised valud ei ole ohtlikud ja abi peaks olema õigest füsioteraapiast.

Head soovides,
Vanda Kristjan