Valud südamepiirkonnas 20.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19-aastane neiu ja olen kuskil kolm kuud tundnud episoodilist valu südamepiirkonnas. Suunati koormustestile ja seal leiti midagi ning suunati edasi südameultrahelisse. Südamearst, kelle juures koormustesti tegin, arvas, et võib olla mingisugune põletik.
Ooteaeg oli umbes kuu ja sain sellel ajal peale ka rohud, mis enesetunnet parandasid. Ehho põhjal oli kõik korras, kuid episoodilised pisted südame juures on alles. Sageli esineb seal ka meeletut ebamugavustunnet. Seljale, umbes südame kohale, on paar kuud tagasi tekkinud ka sinika laadne laik, mis ei ole selle aja jooksul kadunud. Lisaks tunnen vahel rinnus sellist “jõnksu”, mis sarnaneb südame rütmihäirega, mis mul ka kasvuperioodil(kuskil 13/14-a) diagnoositi, kuid need kadusid, kui see periood lõppes.
Hiljuti tekkisid mul ka ärevushäired, kuid nendega tegelen ja tunnen, et need ei ole valude põhjuseks. Kuhu peaksin veel pöörduma, et abi leida?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kui südame uuringud on tehtud ja arsti poolt soovitused antud, siis tuleks neid järgida. Sarnaseid kaebusi võib põhjustada ka ärevushäire. Kundlasti tuleks sellega edasi tegeleda.
Seda, kas peaks veel kuhugi pöörduma, oleks soovitanud Teid nõustanud ja uuringuid hinnanud arst. Kui seda ei tehtud, siis järelikult ei peetud seda vajalikuks.

Head soovides,
Vanda Kristjan