lapsel kõhulahtisus 28.09.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on lapse kõhulahtisusega. Selline lahtisus on 2 kuu jooksul nüüd teist korda. Algab sellega, et kaka tuleb püksi, tunneb alles siis kui on juba natuke püksis. Üks päev on selline tavalise värvusega, aga suhteliselt lahti on kõht, järgmisel päeval on täitsa vesi ja mõned tükid on sees. Sellist väljaheidet on kuskil 2 päeva, siis hakkab muutuma kaka tahkemaks ja kuskil 4-päeval on see tahke. Värvuselt (kui muutub tahkemaks) on väljaheide selline rohekas-hallikas-pruunikas. Kõhuvalu ei ole, sööb korralikult ja haige ka ei ole.Millest selline kõhulahtisus võib olla tingitud? Kas peaksime pöörduma arsti poole uuringutele? Oleme väga mures.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Seedehäire põhjusi võib olla mitmeid erinevaid. Jah, peaks oma raviarstiga nõu pidama. Probleem vajab täpsustamist.

Head soovides,
Vanda Kristjan