Suured verevalumid jalgadel 19.06.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Viimasel ajal tekivad väga kergesti verevalumid, ennekõike just jalgadele. Paari päeva tagune juhtum nt - metsas viibides jalad sügelesid tänu putukatele/sääskedele, õhtul pükse ära võttes oli üllatuseks hiiglaslikud verevalumid. Need näevad koledad ja suured välja ning lisaks on ka valusad. Isegi käies annavad tunda. Järgmisel päeval kandsin ka oma tavalisi liibuvaid teksapükse, mis igapäevaselt jalas - ja teksaõmblusest tekkis jalapeale täiendav verevalum õmblusekujuga (triip) vmt.

Esiteks on suvisel ajal väga kole niimoodi ringi käia, kuid teiseks tekib väike mure, et kas see on ikka väga ok kui nii kergesti ja nii suured sinikad tekivad.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Iseeneslikud verevalumid, mis on üpris laialdased ja süveneva trendiga vajaksid perearstiga konsulteerimist. Kindlasti peaks analüüsima, miks need tekivad.

Head soovides,
Vanda Kristjan