Vereproov 18.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Sooviks abi vereproovi tõlkimisel. Tegemist on lapse näitajatega. Kas kreatiniin tõesti ongi normaalne lapsel ?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Saan aru, et küsimus puudutab kreatiniini näitu, mis jääb alla antud normide. Kreatiniini analüüs määratakse neerude töö hindamiseks. Neeruda kahjustusele võib viidata kreatiniini väärtuste normist kõrgemad väärtused.
Kuna kreatiniin moodustub lihaskoes ainevahetusliku protsessi käigus, tuleb antud norme hinnata kriitiliselt, sest suure lihasmassiga inimestel võib ka normist kõrgemad vastused olla antud inimesel nomiks. Tekkiva kreatiniini kogus on sõltuv lihasmassi suurusest. Kreatiniini madalad väärtused võivad olla tingitud nälgimisest või väikesest lihasmassist.

Head soovides, Vanda Kristjan