Mure kurguga 03.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tervist.

Paar kuud on olnud selline tunne nagu oleks kurgus mingisugune "karvakera". Vahel on kraapiv tunne, vahel tunne nagu kurk oleks kinni ja hingata pisut raske. Olen selle vastu võtnud allergiarohtu, see on natukene leevendanud, kuid ei ole säärane tunne kadunud. Mõnel päeval seda ei esine. Samuti kui olen kõvema häälega rääkinud, siis olen märganud, et pärast seda ajab köhima ning ühel korral oli lausa valus. Kas asi võib olla häälepaeltes, mingis allergias või milleski muus? Olen märganud ka seda, et kui midagi vürtsikamat söön, siis ärritab see samuti kurku. Vahepeal oli pärast söömist selline tunne nagu oleks kurk täielikult kinni, nüüd õnneks pole seda enam esinenud.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kurgus ebamugavuse tunne võib tekkida väga erinevatest põhjustest. Allergia on üks võimalik põhjus. Teine sage põhjus on maohappe tagasivool, mis põhjustab limaskesta kahjustust ja võib anda sarnaseid kaebusi.
Soovitan oma arstiga konsulteerida. Hea oleks kurgu limaskesta visuaalselt hinnata ja veel täpsustavaid küsimusi esitada.

Head soovides,
Vanda Kristjan