2,5-kuune beebi ei kaka 31.03.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

3,5-kuune rinnapiimal beebi kakab harva, viimasel ajal kord nädalas ainult. Aga samas ülejäänud aja koguaeg meeletult punnitab ja puhib, kohe näost lillaks tõmbab ja kisendab nagu oleks valus ja ebamugav. Puuksud tulevad küll välja aga punnitamist ei lõpeta kordagi. Ka peale kakamist hakkab üsna ruttu uuesti punnitamisega pihta. Kaka on alati olnud kollane ja kreemjas, ehk kõht kinni nagu ei saa olla. Võtame gaasirohtu, võimleme, teeme sooja vanni aga miski ei tee paremaks. Kas võib siiski olla, et midagi muud lapsel viga või saaks kuidagigi lapse piinasid leevendada? Kas anda kõhulahtistit äkki? See on kestnud juba 2-kuuseks saamisest saati, kui päeva pealt jäi kakamine harvemaks.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kui roe on pehme konsistentsiga, siis ei saa kõhukinnisusega tegemist olla. Gaasid sooles võivad tingida punnitamist ja ebamugavustunnet. Kas lapse kaaluiive on hea? Kui kaaluiive vähene, siis võib tegemist olla ebapiisava toidu kogusega ja laps vajab toitmise tõhustamist.

Head soovides,
Vanda Kristjan