traumajärgne peavalu 10.04.14 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Mul juhtus 2011 aastal jalgrattaga sõitses õnnetus. Vigastasin nii pead kui rangluu piirkonda. Traumajärgselt oli tugev peavalu, iiveldus ning pearinglus. Diagnoos oli selline: temporaluu lineaarfaktuuri ning faktuuri alusi minimaalne subduraalne hematoom koos pneumotsefaaliaga. Viimasel ajal on hakanud mul pea valutama ja seda eriti trauma piirkonnas.
Kas see on loomulik või peaksin muretsema?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Esiteks ütlen, et unehäired ja peavalu peale peatraumat võivad sageli koos käia.
Kuna tänaseks on traumast juba nii palju aega möödunud, siis nüüd tekkinud uus peavalu ei tähenda kindlast midagi katastroofilist. Kuna üks sagedasemaid peavalu kohti on oimupiirkond, kus Teil ka luumurd ja väike koljusisene verevalum olid, samas on siiski olnud seal ka trauma, arvan, et pea valutabki enam just sealt.
Kuna ma ei tea täpselt, kas pea valutab pidevalt või aeg-ajalt, milline täpsemalt see valu on, siis ei saa ka kindlat diagnoosi öelda. Kuid arvestades Teie noort iga, millal primaarsed peavalud sageli algavad, siis ma hetkel küll ei muretseks. Kui valu tõesti ei allu üldse valuvaigistitele (paratsetamool 1g?, ketoprofeen?), kestab juba järjepanu mitu nädalat ja on teistsugune, kui tavaliselt, siis peaks võib-olla laskma spetsialistil Teid üle vaadata.

Lugupidamisega,
Liis Sabre