Ravim Zomig 11.03.04 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kuidas suhtuda peavalu zomig´i tarvitamisel tekkivatesse kõrvalnähtudesse? Nimelt peale tableti sissevõtmist tekivad mul neelamise raskus ja käelabades ja jalataldades hakkab torkima(kestab u. 2-3 tundi). Üldiselt võiks seda taluda, sest peavalu siiski võtab see ravim ära, kuid kas selline reaktsioon on kuidagi kahjulik organismile? (Minu peavalu puhul on tegemist migreeniga)

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Teie poolt kirjeldatud kõrvalnähud on kirjas ka ravimi infolehel ja näidatud kogumikus Pharmaca Estica. Näidatud allikates ei ole nimetatud kaebusi peetud organismile ohtlikuks.
Ettevaatlikud peavad selle ravimigrupi preparaatide kasutamisel olema inimesed südame pärgarterite probleemidega.
Kui leiate, et nimetatud preparaat võtab küll peavalu ära, aga tervikuna on kõrvalnähud olulisemad, siis soovitan proovida teisi antud klassi preparaate - võib olla on efektiivsuse ja kõrvalnähtude suhe teine.