Ravim Zomic 16.08.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

Lp.dr.Haldre.
Kasutan migreenivalu puhul ravimit "ZOMIC"
ja see aitab väga hästi.Kas selle ravimi
puhul võib tekkida nn. harjumus , st., et tabletid ükspäev enam ei mõju?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Zomig´i kliiniliste uuringute käigus tõestati preparaadi võime toimida läbi paljude migreenihoogude sama efektiivselt. Sellest lähtuvalt arvan, et ei ole põhjust karta tablettide mõju kadumist. Kahjuks ei selgu, kui sageli Zomig´i kasutatakse. Siin on küll teatud ratsionaalne piir migreenipreparaatide kasutamiseks hoogude ajal