Minu tervis. 18.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Olen väga väsinu olekuga.
Samuti seljavalud peagu kuu jooksu,haiguslehell.
Röngen ja analused palutud aga kahjuks perearst ei saatnud.
Uus aeg perearstile panin.Tegin oma arvell laboris 5 osalise leikogrammi vereanalused.Mida võite soovitada.Palun väga samuti andma oma hinnangu mis analused näitavad.Kas on midagi ja mida teha edasi?Ma vaatasin ülle mingi näit alla poole ja mingi ülle.
Tänan.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kirjeldusest saan aru, et põhiline mure on seljavaluga. Lisan patsiendi juhendi lingi, kus selgitatud seljavalu põhjusi ja ravi. https://www.ravijuhend.ee/patsiendivarav/juhendid/169/sinu-seljavalu
Rõhutate, et juba varasemalt oli kaebus väsimusele. Enamasti tuleneb väsimuse sümptom vaimsest seisundist kui esineb kestev stress reaktsioon. Kindlasti soovitan pöörata tähelepanu emotsionaalsele seisundile, sest ka sellest võib olla tingitud seljavalu. Põhjus seisneb seljalihaste ülemäärasest pingest vastusena stressile.
Analüüsidest näen vaid kilpnäärme analüüsi vastuseid, mis normis.
Kalprotektiini tõus võib olla tingitud eelnevalt kasutatud ravimitest, sest ravimite kasutamine mõjutab seda näitu. Kahjuks ma seda vastust ei näe.

Head soovides,
Vanda Kristjan