madal vererõhk 20.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
3 aastat tagasi oli mul neerukivide purustamine, aga kuna põletik oli sees, tekkis septiline shokk ja olin haiglas 2 nädalat. Ja hiljem veel järelravis. Pärast sepsist on probleem madal vererõhk. Ülemine näit ei ületa kunagi 100.Tean , et soolane aitab, kofeiin, aitab, liigutamine aitab, aga see on ajutine. Ja ausalt öeldes nüüd, 3 aastat hiljem, olles proovinud koduseid eelpool mainitud vahendeid, ma tunnen, et ma lihtsalt enam ei jõua. See tekitab muuhulgas tõsist meeleolulangust ja mitte-midagi-teha-tahtmist-ja-suutmist..Ma sooviksin teada, et kas tõesti ei ole mingit retseptiravimit, mis pikeas perspektiivis mul vererõhku jätkusuutlikult tõstaks?
Ette tänades

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Madala vererõhu korrigeerimiseks ravimit, mis oleks retseptiga patsiendile väljastatav, ei ole olemas. sool ja kofeiin, mida mainite, ei ole kindlasi madala vererõhu raviks sobivad. Nende toime on lühiajaline ja pikas perspekiivis organismile kahjulik.
Sepsis on raske seisund, mille Teie organism üle elas võib mõjutada organismi regulatsioone.
Liikumine, karastamine ja õige ning sobiv elureziim on olulised liikumaks õiges suunas.
Soovitan üle hinnata ka oma emotsionaalne seisund, sest raske haigus võib seda mõjutada. Sageli energia puudus, väsimus ja üldise toonuse langus on seotud aju virgatsainete muutusest. Pidage nõu oma arstiga ja kui peaks seisund vajama ravi, siis eelistada neid preparaate, mis võiksid seisundit mõjutada.

Head soovides,
Vanda Kristjan