Lapsel leitud Dientamoeba fragilis 04.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Lapsel leiti Dientamoeba fragilis aasta tagasi. Oleme vaevelnud pidevalt kōhulahtisuse ja kōhuvaludega.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Reeglina tuvastatud leid ravi ei vaja. Kõhuvalu ja kõhulahtisus on kaebused, mida kestva kulu korral tuleks täpsustada ja selgitada põhjus. Selles osas saab aidata ikka oma arst, kellega tuleks arutada üle vaevused ja seejärel pakub arst ka edasise tegevusplaani. Kuna probiootikumid on aidanud, siis lustage taas nende andmist lapsele. Kahju need kindlasti teha ei saa.

Head soovides,
Vanda Kristjan