Veritsev varvas 31.01.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Mul on umbes paar nädalat olnud suur varvas ühel jalal paistes ja veritseb pidevalt. Kas on mingit ravi või mõnusa peaksin tegema?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Esmalt tuleks küünelakk eemaldada. Tundub, et suure varba küüneplaat on deformeerunud, keskelt kõrgem, paksenenud. Küüneplaadi ümbert põletikuline reaktsioon. Tundub, et veritsuseni viinud põhjus on pikemat aega kestnud . Kõige tõenäolisem põhjus on mehhaaniline trauma. Kas kitsas ja mittesobiv jalanõu, varba piirkonda traumatiseeriv treening, muu. Välistama peaks ka seeninfektsiooni võimalust.
Murega peaks pöörduma arsti vastuvõtule, et saada õige ja tulemuslik abi.

Head soovides,
Vanda