Valu 22.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Sain septembri lõpus Moderna vaktsiini ( 1 doos peale läbipõdemist). Ca 5min peale süsti tundsin torkavat/nõelavat tunnet peas. Need käivad siiani üle kogu keha vahest vähem, vahest palju kordi päeva jooksul. Millest need on ja kas kaovad kunagi ära ka?
Teine mure on süstikäsi - valutas mitu päeva, läks paiste ja punaseks 5ndal päeval peale süsti. 7ndal päeval andis paistetus järgi, aga valutas kergelt veel kaua. Vahepeal mõnda aega ei valutanud, siis aga jälle ja nii vahelduva eduga siiani. Tänaseks on jälle juba nädal aega kergelt valutanud. Jääbki nii?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kirjelduse järgi sobiksid kaebused neuropaatilisele valule. Vaktsineerimise järgselt on kirjeldatud harva selle sarnaseid kaebusi. Käe valu on vaktsineerimiste järgselt üpris sage kõrvaltoime. Kui kaebused on tingitud vaktsineerimisest, siis ajapikku need peaksid taanduma.

Head soovides,
Vanda Kristjan