Hingeldamine ja jõuetus 13.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selline et olen viimased kuud hakkand hingeldama ja ei jõua midagi teha olen väsinud,tegin terviseruski paketi,kästi võtta juurde d vitamiini muud asjad korras,vahepeal süda puudub halb on olla,kaalun 55.6 kg ja olen 160 pikk,pole ka eriti juurde võtnud et hingeldamine,väsimus on juba aastaid,sooviks teada mis see olla võiks

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Esitatud andmete põhjal on raske mingit arvamust kujundada. Õhupuudus ja hingeldamise korral esmalt tuleks välistada haigus. Kirjelduses on antud, et terviseriski paketis tehtud analüüsid olid normis v.a. D vitamiin. Pikkuse ja kehekeelu proportsioon ülekaalule ei viita.
Hinnata tuleks ka emotsionaalset seisundit, mis sageli annab väsimuse kaebuse. Hingelduse põhjused võivad olla erinevad ja vajavad täpsemat süvenemist. Kahjuks olemasolevate andmete alusel nõu anda ei saa.

Head soovides,
Vanda Kristjan