Jalgade probleem 27.09.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure et mõlema jala sääremarjad on kanged ja parem jalg on see seda rohkem tunda ja väsib kiiresti ära . Ja päris tihti lööb krampi ka . Mis see põhjustab? Ja mida teha?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Esmase lahendusena soovitan konsulteerida füsioterapeudiga. Spetsialist hindab, kas tugisüsteemis on probleemi võimalik põhjus, ja annab soovitusi sobivate harjutuste tegemiseks. Põhjusi võib olla mitmeid, näiteks pikalt istumine või seismine. Tugevamas pinges olev lihas väsib kiiremini, võib anda valu ja kergemalt võivad ka vigastused tekkida. Magneesiumi puudus ja vähene vedeliku tarbimine ei ole ainsad võimalikud põhjused.

Head soovides,
Vanda Kristjan