Suur punane laik põlveõndlas 06.08.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Üleeile avastasin põlveõndlast suur punase laigu (üsna piiritletud, suurus 15x8 cm). Ei valuta, ei sügele, ei ole kare. Kuna mul oli ca kuu aega tagasi samas kohas puuk, lasin teha ka analüüsi. Sain vastuse, mis oli negativne. Näitas vaid kunagi varem põetud borellioosi:IgG 50,5, IgM 17,8. Kas oskate arvata, millest selline asi võis tekkida? (Fotol olev väike täpp on nahamoodustis, mitte putukahammustus ja teadaolevalt pole peale puugi putukas hammustanud). .

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Fotol olev lööve on borrelioosile iseloomulik. Iseloomuliku lööbe olemasolul määratakse ravi kliinilise pildi alusel ja analüüse ei tehta, sest analüüs võib, kirjanduse andmetel, isegi kuni pooltel juhtudel esialgu mitte näidata infektsiooni. Kuna Teil oli ka vahetu kontakt puugiga, siis see ainult kinnitab diagnoosi. Palun võtke oma perearstiga ühendust, et saada ravi.

Head soovides, Vanda Kristjan