Nahaprobleem 05.07.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Tegin mehega anaalseksi ja kuna libestit ei kasutanud, oli aanuse pealt hiljem veidi verine. Pärast seda tekkis samasse kohta kühm/armkude vms, mis on valutu ja veidi kõvem ja mingit vedelikku ei erita. Kas kuidagi on võimalik sellest vabaneda ilma kirurgilise sekkumiseta?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Hindamiseta võiks oletada , et tõenäoliselt sai limaskest vigastada. Kirurgilist sekkumist see ei vaja. Kõik haavade paranemise protsessid toimuvad läbi armkoe kujunemise. Võimalik võib olla ka, et tegemist on pärakukomuga. Kui vaevusi ei tekita, siis ei pea midagi ette võtma. Käsimüügis on raviküünlaid, mida võib vajadusel kuurina kasutada.

Head soovides,
Vanda Kristjan