Peavalud meelekohas 18.02.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Juuni 2019 tekkis mul kiire südame pulss ja tugev pearinglus. Perearst saatis kurguarstile ja tuli välja, et mul on mandlid põletikulised, mis mõjutasid ka südant. Septembris käisin operatsioonil ja peale taastumist oli nagu natuke parem, kohati olid küll pearinglused, aga südamearst ütles, et taastumisperioodil võivadki pearinglused ja pulsi kiirenemine tekkida. Tehti koormustest jms. kõik oli normis.

Detsembri lõpus põdesin ma viirust (kõrge palavik, nohu, köha), nädal hiljem tundsin paremas kõrvas, kõrvakile taga nagu oleks seal vedelik. Kõrvaarst vaatas kõrva üle ja öeldi, et põletikku vms ei ole. Peale seda tundsin aga meelekohas tugevat valu ja selline rõhuv või suruv tunne oli ka, samuti kiirgas see ka silma alla.
Perearst kirjutas cirrust, et alandada turset, et sealt kõrvakile tagant see vedelik välja tuleks.. Paari päeva seda Cirrust võttes kadus see loksuv tunne kõrvas.
Aga tänaseni tunnen ikka meelekohas valu ja sellist rõhuvat tunnet.

Perearst pidi neuroloogi juurde aja panema, aga endal on selline hirm , et kui on selline surve tunne, kas katki mõni soon vms ei saa minna?

Tervitades

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
peale infektsioonipõdemist võib peavalu tekkida ja püsima jääda harva. Esmalt tuleb veenduda, et infektsioon sai korralikult välja ravitud. Vastupidisele viitaks, näiteks, püsiv palavik. Samuti saab seda hinnata ka vereanalüüside põhjal. Mis puudtab neuroloogilisi võimalikke infektsioonitüsistusi, siis tavaliselt on lisaks peavalule sedastatavad neuroloogilised kõrvalekalded. Oluline on teada ka inimese üldist tervislikku tausta (näiteks, kas esinevad võimalikud trombe soodustavad tegurid/haigused), mida tunneb reeglina kõige paremini inimese perearst. Kui perearst suunas Teid neuroloogile, siis usun, et see oli vajalik ja soovitan neuroloogi konsultatsioonil ära käia.
Lugupidamisega
M. Braschinsky