Peavalu 15.10.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutan teile murega, et viimased paar kuud on pidev peavalu mis hakkab juba vaikselt toolkaimist ja argipaeva elu segama..
Uuriksin teie arvamust et kuhu ma peaksin rohkem poorduma voi mida uurima.. kas peavaluga neuroloogi juurde saatekirja paluma voi on pigem muude sumptomitega seoses vaja muid uuringuid?

Nimelt lisaks peavaludele on rahutus.. arevus .. suur vasimus aeg ajalt norkustunne..uinumisega probleeme.. ohtuti pikali heites oleks jalas nagu surin .. tujud kaivad uhest seinast teise .. vaevab ka iiveldus .. kaal on langenud iseenesest hoolimata et suua on saanud koike mida poleks vaja .. tihtipeale on hoopis soogiisu puudus .. sunnin end teadlikult natukenegi sooma midagi aga siis ka loppeb jalle iiveldusega..
Olen tahelepannud ka et ei kannata enam kui tsargi krae on vastu kaela .. tekib no poomistunne raske hingata..
Kas tegu voib olla rohkem neuroloogise probleemiga voi peaks kahtlustama kilpnaarme probleemi? Kilpnaarmega on eelsoodumisi .. emal kilpnaarme alatalitlus probleeme on olnud ka kahel tadil ja oel..
Kasutan ka hormoonspiraali ule aasta.. see ju ka ei tohiks peavalusid tekitada enam kui nii palju aega moodas...

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Tundub, et peavalu võiks olla Teil üldise stressi üks sümptom, sest lisakaebused viitavad veidi depressioonile. Kuid kindlasti ei saa seda niimoodi ilma Teid nägemata ja täpsustavaid küsimusi küsimata diagnoosida.
Valu võiks olla kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.
MInu soovitas on kõigepealt hakata pidama peavalupäevikut, kuhu märgite valu tugevuse, koha ja ravimi, kas leevendas. Siis võiksite perearsti juures teha põhianalüüsid: ega pole aneemiat, kontrollida kilpnäärme hormoonide taset (pigistustunne kurgus). Rääkide oma murest nüüd ka perearstile, sest peavalu ei tohi hakata igapäevaelu segama. Perearst otsustab, kas oleks vaja kohe neuroloogile saata. Esialgu mulle ei tundu, et asi oleks midagi katastoofilist ja vajaks neuroloogi. Meie perearstid on ka peavalude osas väga tublid ja sageli pole eriarsti juurde saatmist vajagi.
Lugupidamisega
Liis Sabre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu

Tere. Olen 21 ja viimastel kuudel algasid peavalud. Need sellised et poolteist nädalat kestab pidev peavalu. Hommikust alates. Siis on vahet 2 nädalat ja siis uuesti umbes poolteist nädalat. Peavalu on ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Ainult selle info alusel tundub, et pingetüüpi peavalu.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Loe edasi

Peavalud

Millest se peavalu tuleneb.Käisin perearsti juures aga ta ei öelnud mõõtis vererõhku ütles et natuke madal.Tahaks teada mis viga on mul.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
tõenäoliselt stressist, lihaspingest, madalast vererõhust peavalu ei tule.Jälgige peavalu iseloomu ca 3 kuud ja võrrelge siis oma peavalu peavalu leheküljel olevate peavaludega- kas midagi ...

Loe edasi

Küsimus

Miks mul pole olnud kunagi peavalu?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

olete siis õnneseen...

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalu tekitajaks võib olla liigne kohvi tarvitamine või Pepsi joomine?

Vastas dr Sulev Haldre

võib olla.

Loe edasi

Peavalu ja suitsetamine

Mul on juba paar nädalat olnud peavalu,kui suitsu teen.Muidu kaob peavalu ära,aga just siis kui olen natuke suitsetanud tekib kohutav peavalu.Kas seda võib põhjustada suitsetamine.Suitsetanud olen juba ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
suitsetamine on kindlasti üks peavalu põhjus, esialgu vähendage suitsetamist ja vaadake kas midagi muutub. Veel parem kui üldse lõpetate suitsetamise.

Loe edasi

Küsimus

tahaks teada mis on MIGREEN!

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen on peavalu, mille puhul peavalu on suhteliselt tugevam (või väga tugev), kaasneb iiveldus või oksendamine. Sageli ei ole võimalik füüsiline pingutus. Olulised on veel mõned tunnused. Lisaks saab ...

Loe edasi

Küsimus

Olen kuulnud, et halvenenud silmanägemine, millest ise arugi veel ei saa, võib ka põhjustada peavalu, on see nii?

Vastas dr Sulev Haldre

Täiesti õige, võib põhjustada peavalu.

Loe edasi

Küsimus

miks mul tekib peavalu paremast poolt?

Vastas dr Sulev Haldre

adekvaatseks vastuseks vähe andmeid

Loe edasi

Krooniline peavalu

Viimasel ajal teevad mulle muret peavalud, mis saavad alguse peale hommikust ärkamist. Tegelikult hakkab peavalu pihta juba magamise ajal.Varem pole sellist asja esinenud. Vererõhk on mul korras.
Millest ...

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan uue peavalu tekkimisel või kroonilise peavalu iseloomu märkimisväärsel muutumisel nõu pidada arstiga, et selgitada probleemi põhjus ja leida sobivaim ravi.

Loe edasi

Vibratsioon ja peavalu

Tere!
Millest võib olla tingitud peavalu ja nägemishäirete tekkimine vibratsioonis ja külmetamisel. Tavaliselt on enne nägemishäired, mis kestavad u 5-10 min ja seejärel, "pildi" taastumisel, tugev ...

Vastas dr Sulev Haldre

Võimalik, et kuni kümme minutit kestev nägemishäire ja sellele järgnev tugev peavalu on auraga migreenihoog. Väheste andmete tõttu ei saa seda täpsemalt öelda. Vibratsioon ja külmetamine võivad teatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: