Pearinglus, peavalud 29.09.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Juba pea aasta aega tunnen just eriti peale pea alla kummardamist, (jalanõude jalga panekul, toidu ahju panemisel) aga ka külje keeramisel voodis ja vahel ka une pealt pearinglust.Mõnikord alla kallutamisel ringlus nii tugev, et pean kohe istuma. Nüüd on sellele ringlusele lisandunud ka peavalud, eriti kukla piirkonnas, pea külgedel ja pealael. Esineb ka kerget iiveldust, uimasust ja üldist halba enesetunnet, nii et öösel segab see magamist ja päeval ei jaksa midagi teha. Tehti MRT, kus leiti: subkortikaalses valgeaines T2 L hüperintensiivseid koldeid, lisaks signaalimuutusi periventrikulaarsel.Vwrdumist intrakraniaalsel ei tähelda .Bilat.esinevad Meckeli koopa divertiiklid, milles näha liikvori- anatoomiline iseärasus. Arvamus: kerge subkortikaalne leukoentsefalopaatia (Facekas1), muus osas selge haigusliku leiuta. Palun, doktor, mida see leid endast kujutab, kas mingit tõsist ajukahjustust, millest tekkinud, kas vajan mingeid lisauuringuid, kas minu kaebused on sellele leiule omased ja millist ravi vajan? Tänud Teile ja parimat soovides murelik patsient.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
MRT vastusest võib välja lugeda, et tegemist nn. mittespetsiifiliste valgeaine muutustega, mida nähakse sageli ka täiesti tervetel inimestel ning tavaliselt nendele ei omistata olulist patoloogilist tähendust ning me teame, et peavaludega need muutused ei seostu. Kaebused aga suhteliselt mittespetsiifilised ja nende taga võib olla mitmesuguseid süsteemseid haigusi ka (näiteks, aneemia, vererõhu probleemid jms).
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

Mul on olnud vaga tugev peavalu juba viimased viis p2eva. Ma ei suuda keskenduda mitte millegile. Ei saa vaadata televiisorit ega lugeda raamatut. Kui ma k6nnin v6i toolilt pysti t6usen hakkab mu pea ringi ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

teie kirjast raske aru saada kumb on esiplaanil, kas peavalu või pearinglus. Taolises olukorras tuleks lasta ennast kontrollida.
Valuvaigisteid võiksite tarvitada aga kontroll ...

Loe edasi

Peavalud

tere
mul on olnud peavalud(arvatavasti migreen,ei ole küll diagnoositud aga sümptomid on samad) mitu aastat aga nüüd paar kuud tagasi läks asi imelikuks. On tekkinud pearinglushood,lihtsalt üht äkki ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

sinn on asju mida peaks täpsustama. See ei pruugi migreen olla. Pearinglus võib olla eraldi probleem ja see, et eelnevalt on peavalu ei pruugi sellega seotud olla.

Loe edasi

Peavalud

Tere!
Juba aastaid kannatan jubetate peavalude käes.Kui pea valutama hakkab siis valutab ikka põhjalikult mitu päeva järjest.Valuga kaasnevad ka oksendamine,pearinglus ja mingid imelikud mälulüngad ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kirjelduse järgi arvan, et tegemist on migreeniga.
Lühikese kirja andmetele tuginedes soovitan proovida hoo raviks triptaani. Kuidas ja mismoodi täpselt, küsige palun oma arstilt.

Loe edasi

Pearinglus

Mul on lapsest saati väga tihti peavalud, ainuke rohi, mida võib alati kodunt leida on valuaigisti.Arst väidab, et see pole migreen. Viimased 2-3 aastat käib mul väga tihti pea ringi, ma nagu vajuks ära ...

Vastas dr Sulev Haldre

Peavalu kirjeldus sobiks migreenipeavalule. Samas on öeldud, et see ei ole nii. Kirja teel ei ole täpsemalt hinnata Teie kaebuste (pearinglus)iseloomu ja võimalikku põhjust.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: