Õhtused ja hommikused peavalud 13.08.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

8 juuli öösel ärkasin üles, kuna peast läbis valusähvatus. Selle tulemusel tekkis sisse ärevus ja ei saanud enam magada. Samuti peas meelekohad valutasid ning olid tulised, mis kestsid kuni lõunani.

Pärast seda seika tekib iga päev öösiti ca 22:00-23:00 vahemikus pinge kaelas ja peas ning samuti ka peavalu, eriti meelekohtades. Selle tulemusel on ka uni häiritud, tihti ärkasin keset ööd üles ning magades nägin intensiivseid unenägusid. Hommikuti ärgates on ka peavalu ja meelekohad on tulised. Peavalu läheb kergemaks ca lõuna paiku, kuid siis on pea selline hell ja õrn. Aeroobset trenni tehes õhtul hakkab pea ka pea vaikselt tuikama.

Otseselt pole peavalu nii tugev olnud, et peaksin peavalu vastu tabletti võtma.

Käisin probleemiga perearsti juures, kes suunas mind unenõustaja juurde. Hakkasin tarvitama Magneesium B6 Sleep ja Unital 1 mg tablette. Une sain pika peale paremaks, kuid siiamaani tekib õhtuti 22:00-23:00 pinge kaelas ja peas ning samuti ka peavalu. Magneesium b6 ja Unital tabletid võtavad pinget natuke vähemaks, et saaksin magada. Hommikuti kestab valu edasi, mis annab lõuna paiku järele. Samuti olen viimasel ajal tähele pannud, et kui istudes püsti tõusta, siis paari sekundi pärast tunnen peas pulseeruvat valu või tuikamist, mis kestab 1-3 sekundit. Peapööritust sellega ei kaasne.

Perearst ega unenõustaja ei oska öelda, miks see pinge ja peavalu just igal õhtul samal kellaajal tekib.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
sellise loo puhul on vajalik esimesel võimalusel korraldada pea uuringuid, et välistada orgaanilist patoloogiat. Eelistatud uurimismeetod on magnetresonantstomograafia, kiirem ja kättesaadavam meetod on kompuutertomograafia. Mõlema korral saab ja on vaja teha ka veresoonte uuring ehk vastava mtoodikaga angiograafia.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Migreen

Umbes 4-5 kuud tagasi hakkasid hooti esinema hommikused peavalud. Valu ei ole küll väga tugev kuid piisavalt tugev, et häirida normaalset funktisoneerimist. Natukegeni järsemaid ja äkilisemaid liigutusi ...

Vastas dr Sulev Haldre

Peavalu tekkimisel (4-5 kuu jooksul hommikuti episoodilised peavalud) tuleb pöörduda arsti poole, kes saab täpsemalt kui kirja teel patsienti uurida ja nõustada. Kirja andmete põhjal arvan seda, et kui ...

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: