lühiaegne silmade udunemine ja meeletu peavalu 16.07.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!! küsimus selles, et peale vahekorda on mul läinud silme eest uduseks ja on ebameeldiv olla, nagu kuuleks ka halvemini, lugeda on raske, sest kiri on udune , see kestab umbes 20min-1h ja peale seda algab meeletu peavalu, mida tavaline tablett ära ei võta... see pole seotud orgasmiga ja seda ei juhtu igal korral, käisin ka naistearsti juures ja sealt poolt on kõik korras.. Siiamaani on seid olukordi ettetulnud kord kuus vahel isegi tihedamini... Kuid täna ilmnesid sellised tundemärgid ka peale vihmas basseinis ujumist läksin dussialla ja sealt sooja vanni (39-40 kraadi) ja mingi ajapärast hakkas taas silme eest uduseks minema, tulin välja seekord läks kiiremini üle ja nüüd tekib ka peavalu...millest võib selline olukord tekkida? kuhu, kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Teie poolt kirjeldatu vajaks veel mõningaid täpsustusi aga esialgsel hinnangul, olemasoleva informatsiooni põhjal, viitab see migreeni laadsele peavalule. Selleks, et saada selgust, vajaks problem põhjalikumat kaardistamist.
Esmalt võiks täita nn "Peavalu päevikut". Lisan juurde punktid, mida peaks ülesse märkima. Kui peavalud sagedased, siis 1 kuu jooksul. Kui peavalud üksikud korrad kuus, siis 3-6 kuud vähemalt. Lisaks all küsitule võiks lisada kuupäevad millal peavalu esines , menstruatsiooni aeg ja ka tegevused, mis peavalu ägestasid. Naistel võib esineda migreen, mis seotud menstruatsiooni tsükliga ja esineb ka nn "post coitaalset migreeni"

- Peavalu lokalisatsioon (sealhulgas peavalu poolsus – ühepoolne, kahepoolne)
- Peavalu iseloom (näiteks ühetasane, pulseeriv, suruv, sähviv, põletav jne)
- Peavalu intensiivsus (näiteks skaalal 0-10 või skaalal kerge (peavalu esinemine ei sega igapäevaseid toiminguid); mõõdukas (peavalu tõttu jääb osa igapäevaseid tegevusi ja kohustusi täitmata ); tugev/ülitugev (peavalu tõttu ei saa oma igapäevaseid toiminguid ja kohustusi täita)
- Peavaluhooga kaasuvad sümptomid (valgus-, heli-, haistmistundlikus, iiveldus, oksendamine, füüsilise tegevuse talumatus, neuroloogilised nähud: nägemisdefekt, tuimus ühel pool näos, käes, jalas jne)
- Peavalu hoogude kestvus (ravimata või ravile mittealluvate hoogude korral)
- Kui esinevad peavaluhoo eelsümptomid, siis nende kirjeldus ja kestvus
- Peavalude sagedus (päevade arv kuus või aastas)
- Peavalude anamneesi pikkus (kui kaua on peavalud kokku kestnud)
- Hooraviks kasutatud ravimid, ravimi annus, nende efektiivsus, valuvaigistite tarvitamise sagedus (päevade arv kuus)
2. "Peavalu päevikuga" minna perearsti konsultatsioonile, kes hindab üle ja kas annab ise soovitusi edaspidiseks või suunab peavaluga tegeleva neuroloogi konsultatsioonile.

Lugupidamisega, dr.Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu, tundlikud silmad ja ninaverejooksud

Tere. Üleeile algas tugev peavalu. 400mg ibuprofeeni lahendas mure mõneks ajaks, ent õhtuks oli valu tagasi ning siis enam ibuprofeen ei aidanud. Lisaks kerkis õhtuks palavik üle 38,5.

Eile ...

Liis Sabre

Vastas dr Liis Sabre

Tere!
Vastan kahjuks Teie küsimusele 6-päevase latentsiga ja loodan, et probleem on lahenenud!
Kui peavalu ning palavik püsivad, siis soovitan koheselt pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, ...

Loe edasi

Peavalud

Tere.Mure selline,et kummardades tekib peavalu ja seda just otsmiku piirkonnas.Samuti ka silmade põõritamisel tekib paremasse silma valu.Kas oskate aidata milles asi?Seda on olnud 3 päeva.

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
seda küsimust kirja teel vastata ei saa. Arutlemine võimalike põhjuste üle (täiesti tõenäoline, et midagi tõsist ei ole) oleks väga spekulatiivne.

Loe edasi

Peavalud

Küsimus järgmine..öösel hakkasin vetsu minema ja järsku lõi sihuke peavalu korraks nagu oleks haamriga vastu pead saanud..valu käis meelekohast üle lauba teise meelekohani(ei tea,kas küll oluline mõju,aga ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

on olemas suguühte peavalu ehk coitus headache. See ongi lühiaegne peavalu, mis on seotud veresoontega. Kui Te praegu tunnete ennast hästi siis ei pea muretsema. See kõik võib olla ...

Loe edasi

Peapõrutus

Tere,
Pöördun Teie poole peapõrutuse kahtlusega. Nimelt lõin 4 päeva tagasi oma pea tugevalt ära. Kohe ei täheldanud (peale valu) midagi. Järgmisel hommikul aga ärkasin meeletu peavaluga ja päeva ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
Kui selline peavalu on täiesti uus (varem ei ole esinenud nii tugevat peavalu), tuleb kindlasti kirjeldatud asjaoludel - tugev pea äraloomine, järgnev meeletu peavalu jne) pöörduda arsti vastuvõtule, ...

Loe edasi

Migreen

tööl olles tekkisid mul nägemishäired, millele järgnesid kõnehäired ja meeletu peavalu. Võtsin 2*500 mg kodeiiniga paracetamooli, kuid valu ei taandunud, isegi mitte natukene. Vaevlesin õhtuni peavalude ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tegemist võib olla auraga migreeniga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: