Peavalu ja pearinglus vahel 20.04.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen hädas juba üle aasta kestnud peavaludega. Perearst ja neuroloog väidavad, et pingepeavalu. Uuringuid ei saa teha, kuna olen hetkel ka rase. Peavalud saavad alguse pigem lõunaajal, harva enne lõunat. Ja valutab kaelast sutsu üleval pool, pigem kaelasoontepoolne osa. Nüüd on hakanud ka suruma silmadesse ja külgede peale. Peavalu ei ole väga intensiivne aga elu ikka pärssiv. Ja on ka olukordi, kus hommikul ärgates käib pea ringi, alla ja üles vaadates nagu hakkab kõik väntama ja ma pigem väldin seda asendit siis. Ja ka padja peal pead hoides ei saa keerata teise poole peale, väga ebameeldiv. Täna kestis see 5 h umbes, üks öö ärkasin ka ja siis oli hommikuks kadunud. Millest see kõik olla võib? Kas ikkagi pingepeavalu? See kõik teeb juba ärevaks ja väsitab ja natuke ehmatab, et ega peas midagi halba juba ei kasva. Kas raseduse ajal oleks mingitki leevendust. Massaasis käin pea iga nädal. Palun andke nõu! Pinget on ka palju, ma ei vaidle ka sellele vastu. Viimaste aastate jooksul on palju läbielamisi olnud.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Teie kirjelduse peale ütlen, et tõenäosus, et "peas midagi halba kasvaks" on väga minimaalne, aga sellele küsimusele ei saa inimest nägemata ja kõike mitte teades 100% garantiid andes kellelegi vastata. Pingetüüpi peavalu on tõesti selline toreda päeva keskmiste hulka tirija. Minu soovitus on lisaks massaažile ka ise füüsiliselt aktiviseeruda (kui Te seda juba ei tee). Pingetüüpi peavalu leeveneb sageli füüsilisel koormusega. Neil päevadel, kui on juba liiga häiriv, on hoolimata rasedusest ka Teil lubatud tarvitada valuvaigisteid: ibuprofeen 400mg, paratsetamool 1000 mg. Ja peamine, see nii ja naapidi mõtlemine ei mõju hästi ei peavalule ega Teie emotsionaalsele seisundile. Pange aga täna õhtul mõnusad jalanõud jalga ja minge kiirema tempoga liikudes suurepärast kevadet nautima!
Liis Sabre