Peavalu 13.12.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas peaksin muretsema
Tere
Olen kimpus nüüdseks juba nädal-kaks imelike sümptomite ja peavaluga. Nimelt valutab mu pea silmade vahelt ja vahepeal on valu tunda ka kulmude piirkonnas. Eelnevalt sellele mingit traumat ei ole olnud. Sellega koos lisandus veel selline paks tunne kurgus, nagu tatt vajuks kurku aga nohu otseselt pole olnud. Külmetust pole üldse olnud.
Koguaeg tatti kurgust ei köhi aga päeval mõned korrad kindlasti, lisaks tõmban mõnikord tatti ise läbi suu ninast suhu, mis omakorda ärritab otsaesist.

Nädal tagasi märkasin mingi hämara valguse käes, et silmade vahel on märgata sellist harunevat veresoont, täpselt selle koha peal kus ka valu esineb. Enne ei ole seda veresoont märganud, samas ei ole seda näha tava valguse käes. Tundub endale aga see koht pinges ja paistes. Valu pole meeletu kuid häiriv. Ei valuta koguaeg, kuid kui näen peeglist veresoont siis kipun katsuma ja vahel ilmselt põhjustan ka sellega valu.

Siinkohal pean mainima, et nüüdseks aasta aega kannatan ma ärevushäire all ja kõik mis minu kehaga toimub on eriti hästi mulle tuntav ning alarmi andev.
Ühesõnaga minu küsimused:
1)kas ma peaksin kartma, et oman mõnda tõsist haigust?
2) olen tagasi kodumaale sõitmas 3.jaanuaril, kui sümptomid ei suurene siis kas on mõistlik oodata kuniks kodumaale arsti juurde saan või peaks otsuma siit, abi?
3) kas võib lihtsalt olla pingest väiksema veresoone lõhkemine? Või nt allergia?


Mul 5-6 aastat tagasi esinesid ka peavalud, tehti uuring ja sealt ei leitud midagi vaid pigem arvati, et asi koolistressis. Samuti olen selle aasta sees, mil olen kannatanud ärevuse all, teinud vereproove, südameuuringuid (holter, röntgen, jne)kõik on olnud korras.
Võtan ka antidepressante.

Loodan, et saate mu murest aru ja samuti loodan, et vastate mulle võimalikult asja lahtiseletavalt, sest kipun ärevuse tõttu paanitsema :) Ma ei tea andke mulle nõu, tahan lihtsalt kindel olla,et ma ei hakka surema (seda kirjutades hakkasin naerma aga usun, et olete oma töös näinud küll ärevaid patsiente ) lisaks mainin, et kaotasin hiljuti väikese venna ja just nimelt ajutsüsti lõhkemise pärast. - Kas kui mul on tehtud peauuring 5- aastat tagasi, peaks uuesti kontrolli minema? Võivad need tekkida igal ajal?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
juhtivad kaebused ei meenuta teadaolevaid esmaseid peavalusündroome. Praegustele kaebustele eelnenud põletik (perearst nägi nina limaskesta turset) viitab pigem sellele, et praeguste kaebuste taga võib olla nina kõrvalbookaste põletik, mida soovitan välistada, eriti, kui on plaanis lennukile minna, sest lennu ajal lennukis tekkivad õhurõhu mutuused võivad mõjuda sümptomitele negatiivselt. Viiteid, et Teil oleks mingi eluohtlik haigus, kirjelduses ei näe. Veresoone lõhkemisele viitavaid tunnuseid välja ei loe. Allergia küsimustele vastab paremini allergiloog, kuna neuroloog spetsiifiliselt allergia temaatikaga ei tegele. Teie venna haigusega ma kursis ei ole, mistõttu raske kommenteerida mida tähendab "tsüsti lõhkemine" ja kas üldse oli tegu tsüsti, või mõne muu moodustise (näiteks, arteri aneurüsmi???) lõhkemisega. Ilma selge põhjuseta uuringuid teha aga pole mõtet ning praegused kaebused ei viita vajadusele teha "aju-uuring".
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu

Tere. Olen 21 ja viimastel kuudel algasid peavalud. Need sellised et poolteist nädalat kestab pidev peavalu. Hommikust alates. Siis on vahet 2 nädalat ja siis uuesti umbes poolteist nädalat. Peavalu on ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Ainult selle info alusel tundub, et pingetüüpi peavalu.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Loe edasi

Peavalud

Millest se peavalu tuleneb.Käisin perearsti juures aga ta ei öelnud mõõtis vererõhku ütles et natuke madal.Tahaks teada mis viga on mul.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
tõenäoliselt stressist, lihaspingest, madalast vererõhust peavalu ei tule.Jälgige peavalu iseloomu ca 3 kuud ja võrrelge siis oma peavalu peavalu leheküljel olevate peavaludega- kas midagi ...

Loe edasi

Küsimus

Miks mul pole olnud kunagi peavalu?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

olete siis õnneseen...

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalu tekitajaks võib olla liigne kohvi tarvitamine või Pepsi joomine?

Vastas dr Sulev Haldre

võib olla.

Loe edasi

Peavalu ja suitsetamine

Mul on juba paar nädalat olnud peavalu,kui suitsu teen.Muidu kaob peavalu ära,aga just siis kui olen natuke suitsetanud tekib kohutav peavalu.Kas seda võib põhjustada suitsetamine.Suitsetanud olen juba ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
suitsetamine on kindlasti üks peavalu põhjus, esialgu vähendage suitsetamist ja vaadake kas midagi muutub. Veel parem kui üldse lõpetate suitsetamise.

Loe edasi

Küsimus

tahaks teada mis on MIGREEN!

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen on peavalu, mille puhul peavalu on suhteliselt tugevam (või väga tugev), kaasneb iiveldus või oksendamine. Sageli ei ole võimalik füüsiline pingutus. Olulised on veel mõned tunnused. Lisaks saab ...

Loe edasi

Küsimus

Olen kuulnud, et halvenenud silmanägemine, millest ise arugi veel ei saa, võib ka põhjustada peavalu, on see nii?

Vastas dr Sulev Haldre

Täiesti õige, võib põhjustada peavalu.

Loe edasi

Küsimus

miks mul tekib peavalu paremast poolt?

Vastas dr Sulev Haldre

adekvaatseks vastuseks vähe andmeid

Loe edasi

Krooniline peavalu

Viimasel ajal teevad mulle muret peavalud, mis saavad alguse peale hommikust ärkamist. Tegelikult hakkab peavalu pihta juba magamise ajal.Varem pole sellist asja esinenud. Vererõhk on mul korras.
Millest ...

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan uue peavalu tekkimisel või kroonilise peavalu iseloomu märkimisväärsel muutumisel nõu pidada arstiga, et selgitada probleemi põhjus ja leida sobivaim ravi.

Loe edasi

Vibratsioon ja peavalu

Tere!
Millest võib olla tingitud peavalu ja nägemishäirete tekkimine vibratsioonis ja külmetamisel. Tavaliselt on enne nägemishäired, mis kestavad u 5-10 min ja seejärel, "pildi" taastumisel, tugev ...

Vastas dr Sulev Haldre

Võimalik, et kuni kümme minutit kestev nägemishäire ja sellele järgnev tugev peavalu on auraga migreenihoog. Väheste andmete tõttu ei saa seda täpsemalt öelda. Vibratsioon ja külmetamine võivad teatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi