Kukla- ja peavalud 01.08.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle teevad muret teravad valusähvakad peas. Peamiselt esinevad need kuklas, aga viimasel ajal ka mujal peas (umbes keset pead). Hiljaaegu diagnoositi mul depressioon ja võtan kolmandat nädalat Zolofti (hetkel küll veel suured kõrvalmõjud).
Kas valuhood võivad olla depressioonist ja ärevusest või viitavad need mõnele muule haigusele?
Kael on valutanud selle aasta veebruarikuust, valusähvakuid on olnud alates märtsist. Massaaž, kus regulaarselt siiani käin, pisut aitab, aga mitte eriti. Nõelravis käin ka, aga ka see ei ole aidanud.
Juuni lõpus käisin neuroloogi juures, kes leidis, et täiendavateks analüüsideks pole põhjust - närvid pole kahjustada saanud, refleksid väga head, tuleb teha kaelaharjutusi. Samuti märkis ta, et asi ei saa olla üldse hull, kui öösel saab hästi magada. Ta arvas, et peaksin keskenduma ärevuse ravile.
Märgin veel, et paar aastat tagasi opereeriti mul selga (diski prolaps). Nüüd muretsen, et sama lugu kaelaga või on mõni muu ohtlik ajuhaigus. Ühesõnaga, valusähvakad annavad mu ärevusele ainult hoogu juurde.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
antud kaebused kaela piirkonna patoloogiale ei viita. Kõige tõenäolisemalt on tegemist esmase lõikava peavaluga, mis on üks esmastest ja healoomulistest peavaluvormidest. Enamasti seda isegi ei ravita, kuid kui sähvatused väga häirivad, siis on kasutusel teatud ravimid, mis võivad sähvatuste sagedust oluliselt langetada (näiteks, gabapentiin või pregabaliin). Kuna sähvatuste lokalisatsioon Teil on muutuv, siis sel juhul uuringuid tõepoolest pole vaja teha, neid tehakse vaid siis, kui sähvatused keskenduvad mingisse peapunkti.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

Mul on selline küsimus,et mul esineb juba mitmendat päeva tugev peavalu. Muidu nagu vasakul pool kuklas,kuid liigutades valutab terve pea tagant kukla juurest. Peavalu esineb pidevalt, kuid enne pole sellega ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
peaksite sel juhul laskma ennast uuruda erakorralise meditsiini osakonnas, kui tunnete, et see on väga häiriv. Igaljuhul peaks Teid arst läbivaatama.

Loe edasi

Peavalud

Tere
Selline probleem - viimasel ajal algavad (nii 2-3 nädalat) pärastlõunati peavalud - rohkem kukla ülaosas ning meelekohtades ja nagu pulseeriks, silmad lähevad valguse käes kissi ning vesiseks. ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
täpset hinnangut kirjeldatud probleemi põhjuste kohta anda ei saa - liiga üldine probleem. Kuivõrd tegemist on uue peavaluga (?), tuleb kindlasti välistada peavalu haiguslik põhjus. See ei ...

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Küsimus

Kas kukla taga ja oimu piirkonnas esinevad peavalud võivad olla põhjustatud katkistest hammastest?
Ja mis põhjused veel võivad olla?

Vastas dr Sulev Haldre

Kukla ja oimu piirkonnas esinevad peavalud võivad olla põhjustatud kaktistest hammastest.
Lisaks veel on palju erinevaid põhjuseid, nende loetelu tuleks väga pikk.

Loe edasi

Peavalud

Olen imeliku tuima peavalu all kannatanud 4 aastat. Varem kindlate perioodide kaupa, nüüd enam-vähem kogu aeg. Sel on kindel lokalisatsioon, eelkõige paremal pool kukla ja külje vahelisel ala. Valu laseb ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
väheusutav, kuid vajalik on kindlasti neuroloogi konsultatsioon.

Loe edasi

Peavalud

Mul on sellised imelikud peavalud, mis on täpsemalt kukla piirkonnas. Tunne on siis selline, nagu kukal "põleks". Kätt kuklal hoides on seda tunda. Vahel on ka sellega kaasnenud nõrk palavik (36,8 või ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
paraku on andmeid mõistliku vastuse andmiseks vähe.

Loe edasi

Peavalud

Olen peavalude käes kannatanud umbes 4 aastat. Valu tekib tavaliselt kas ülemagamisest, akloholist, eredast päikesest, umbsest õhust jne.. Valu on paremal pea poolel. Tavaliselt tugevam silmapiirkonnas ...

Vastas dr Sulev Haldre

Valu häirib elu, see iseenesest langetab elukvaliteeti ja on mure põhjuseks. Midagi muud kirjast tulenevalt kahtlustada ei saa. Arsti juurde peab kindlasti minema.

Loe edasi

Peavalud

Tere. Minul esinevad tihti tugevad peavalud , millega kaasneb pea tuimus. See tähendab et pea hakkab kuklast ülesse poole tuimenema ja poolpead on sippelgaid täis. Mida peaksin tegema?

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan minna arsti vastuvõtule, et analüüsida kaebuste põhjust ja parimat ravivõimalust.
Täpsemalt ei saa nõu anda, üldist juttu kaela, kukla ja peavaludest saate lugeda paljudest kohtadest.

Loe edasi

Peavalud

Tere.Kolm nädalat tagasi lõin oma pea ära.Mälukaotust ei olnud ja oksele ei ajanud.Nüüd on mitu nädalat pea kukla poolt valutanud(mitte tugevalt)Siis valutab rohkem kui on pinge.Kui kaua võib pea valutada ...

Vastas dr Sulev Haldre

võimatu öelda. Praktiliselt oluline küsimus on: kas peavalu on (ja kuidas) seotud eelneva traumaga. Süvenemine detailidesse vajab otsest arsti konsultatsiooni.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: