Suruv valu peas 10.04.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes nädal tagasi käis peast, täpsemalt pealaest ja pigem pisut vasakult läbi valusähvatus. Peale seda hakkasin tundma pakitsust pealael. Selline tuim ja suruv valu. Pikali olles see kohe taandub. Öösel selle peale ei ärka. Täna aga oli taas see tuim ja häiriv valu tagasi. Korrals hommikul hakkas ka 1 silm nagu virvendama. Tunne nagu miskit virvendavat oleks poolel vaateväljal ees. See kestis vaid mõne minuti. Valu ise kestis paar tundi ja möödus. Peale seda aga tekkis selline asi, et pead raputades ja köhides on see piirkond nagu valus. Algul eeldasin, et äkki vaid pingest tingitud valu, kuid küsimusi tekitas pea valulikkus köhimisel ja pea raputamisel valu järgselt.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kirjelduse järgi tegemist uue ägeda algusega asendist sõltuva peavaluga. Sellisel juhul on vajalikud täiendavad uuringud - eelistatud pea magnetresonantstomograafia koos angiograafiaga. Soovitavalt esimesel võimalusel.
Lugupidamisega
M. Braschinsky