Botoxi süstid 15.08.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 36 aastat ja peavalud 16 aastat. Diagnoos krooniline migreen sest valud on muutunud igapäevaseks. Enesetunne halb. Olen proovinud erinevaid ravimeid kuid abi pole saanud või siis pole ravimeid talunud. Tarvitan Lyricat 75mg x 2 ning suure valu leevendamisek Diclofenak 75mg süstena. Viimati proovisin Depakinet mis tegi uniseks ja paha oli olla. Juunis pakuti välja Botoxi süstid. Sooviksin teada Teie, kui arsti arvamust ja kogemusi patsientide ravimisel Botoxiga. Kas on esinenud ka tõsiseid kõrvaltoimeid?

Ette tänades

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Botox'il on ametlikult näidustus krooniline migreen". Ravim on arvestatava efektiivsusega kroonilise migreeni ravis ja tervikuna väga hea taluvusega - mõnedel harvadel juhtudel on kõige sagedasemaks kõrvaltoimeks on paikne lihasnõrkus, mis siiski läheb päevadega (kuni nädal-paariga) üle. SA TÜKis on Botox ravi ja peavalu spetsialist dr. Kati Toom.
Kommentaari korras pean ütlema ka seda, et Botox ravi kasutatakse mitte esimese valikuna, vaid pigem "reservins" oleva ravivõimalusena. S.t., et enne peavad esimese valiku preparaadid osutuma mitteefektiivseteks, kusjuures mitteefektiivseks peetakse ravi siis, kui on piisava aja jooksul ja PIISAVAS ANNUSES (taluvuse korral) on ravi tarvitatud ilma olulise efektita. Teie mainisite siinkohal mõningaid ravimeid, mida võib kasutada kroonilise migreeni ravis, kuid ei üks ega teine ei kuulu kroonilise migreeni ravi esmassoovituste hulka. Lyrica koha pealt võin kommentaarina öelda, et 75 mg x2 on suhteliselt madal annus ja seda kasutatakse kuni 300 mg x2. Depakine meie ajal pole eriti soovitatav, ERITI NOORTELE NAISTELE - ravimi ajastu migreeni ravis on praeguseks jäänud paarikümneaasta tagusesse aega, eeskätt kuna uuemad ravimid on palju ohutumad. Kuigi Te ei nimetanud mis ravimeid, mis annustes ning kui pikkade kuuridena olete varasemalt kasutanud, loodan, et siiski neid on olnud.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

occipital neuralgia ?

Minu probleemiks mida ma arvan peaks olema occipital neuralgia ? ehk mul on spasmid occipital lobe ja kõrva taga.

Kui masseerin mõlemalt poolt occipital lobe kohta ja pärast liigutan kulme ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Tere,
kuklanärvi blokaadi suure kuklanärvi neuralgia korral võib ka korrata - efekt võib järgmise korraga olla parem, kui esimesel süstimisel.
Alternatiivid:
- botulismitoksiini süstid ...

Loe edasi

Migreen

Olen 38 aastane naine ja migreeni all kannatanud üle 20 aasta. Aja jooksul on hood olnud kord nõrgemad ja kord tugevamad. Viimasel ajal on jälle tugevamaks läinud, Imigran ja Zomig enam ei aita ja hoog ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere!

Botoxi positiivsus on tõestust leidnud, kuid paraktilistest kogemustest tulenevalt ütleksin, et see pole nii positiivne kui seda on kirjeldatud.
Esmalt soovitaksin siiski ravimitega ...

Loe edasi

Ravim Imigran


Kas IMITREX´i ravimeid(tabletid,süstid,jne) on võimalik Eestist osta ja kuidas nad mõjuvad.

Vastas dr Sulev Haldre

Nimetatud nimega ravim on Eestis registreeritud Imigran\\\\\\\\\\\\\\\'ina. Registris on tabletid ja ninasprei.
Nende preparaatide kõrval on registris ka teisi nn \\\\\\\\\\\\\\\"triptaanide\\\\\\\\\\\\\\\" ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: