Imelik tunne peas 11.12.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tervist probleem algas kusgil 13.10.2015 oli peavalu kukklas ja silmad punetasid eriti öösel tehti vere proov ja ct peast , testid olid positiivsed ükski peavalu tablet eriti ei aidanud öösiti magata ei saanud sest valu oli väga häiriv lõpuks hakkasin palju vett jooma mis aitas ja peavalu läks üle

pärast seda 17.11.2015 tuli imelik tunne pähe, naha tuimus pidev ja juba kolm nädalat järjest tunne liikub erinevatesse pea kohtadesse ja vahest siuke külm tunne käisin jälle emos kus tehti vereproov ja tuli tagasi positiivne kirjutati välja neurontin mis ei aidanud ja lõpetasin kasutasime. Olen väga mures milles võib probleem olla ?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Kirjeldatud sümptomid kõik on väga mittespetsiifilised. Üldjuhul on positiivne tunnus see, et kaebus peas ei püsi samas kohas, vaid "liigub" ringi, kuna valdav enamus orgaanilisi haigusi annab valu enamasti ühes kindlas pea piirkonnas. Võib tegu olla viirushaigusega, mis aegamööda on iseparanev haigus. Seda enam, et kõik uuringud olnud korras. Samas sellises olukorras ma mõtleks veel kõrgenenud vererõhu võimalusele, aga seda, olen kindel, et vaadatakse igal pool EMOs ehk, teisisõnu, seda oleks Teil avastatud. Veelgi vähemtõenäoline (eriti võttes arvesse kaebusi peale 17.11.) on silmapatoloogia, nagu glaukoom jms - siin aitab silmaarsti konsultatsioon.
Mis puudutab neurontiini, siis seda tõepoolest kasutatakse sageli neuropaatiliste jme krooniliste valude korral, aga Teil pole kroonilist valu. Lisaks ravimi efektiivsust hinnatakse peale vähemal 1,5-2 kuulist ravikuuri (praeguseks pole möödunud 1 kuudki ravialustamisest).
Lugupidamisega
M. Braschinsky