Vilin kõrvas peale Coaxili kasutamist 31.12.14 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Käisin u kuu aega tagasi nina-kõrva-kurguarsti vastuvõtul. Testisime kuulmist ja vaatas kõrva - kõik oli korras. Rääkisin, et septembri lõpus oli peavaludega gripilaadne haigus, peale mida on vasakus kõrvas pidev ja kõrge heliga vilin, kirjelduse järgi justkui tinnitus. See pole tänaseni ära kadunud (kardan, kas jääb igavesti).
Mul on ka endal üks kahtlus/üks hüpotees, et siin võib olla seotus ka sellel, et kaks kuud enne kasutasin ühe rasked läbielamiste tõttu Coaxili (haiguse ajal aga seda enam ei kasutanud). Kohe tuli otsa gripp tugevate peavaludega ja kasutasin tugevaid peavalurohtusid (kergematest rohtudest kuni Imigran´ini). Ei perearst ega rohu kirjutanud arst ei oska selle mõtte kohta, nagu karta, midagi arvata, mistõttu otsustasin end veel kord käsile võtta ning pöörduda teemaga ka siia, et uurida, kas selgub seos Coaxiliga või on see variant välistatud ning tuleks siiski jääda kõrvaarstide jutule. Üldiselt on tervis korras, elu tasakaalus, immuunsüsteem hea.

Tänades ja head vana aasta lõppu soovides

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Üldiselt pole kirjeldatud, et Coaxili kõrvaltoimeks oleks tinnitus ning lisaks olite Te ju juba ravimi tarvitamise lõpetanud kui antud kaebus tekkis (siis peaks ravimi tarvitamise lõpetamisel kaebus mööduma, sest tianeptiin pole ototoksiline). Leidsin, et on kirjeldatud ravimi tarvitamise lõpetamisel n.ö ärajääma sümptomina tinnitust, kuid ka siis ei peaks toime püsima kuid hiljem.
Tinnitus on healoomuline vilin kõrvas, mis tekib vanuse kasvades ja enamusel juhtudest on selle põhjus teadmata. Sümptomaatilised juhud on samuti olemas, kuid praegu ei jää Teie puhul sellist kahtlust. Ka kõrvapõletiku tagajärjel võib tekkida antud probleem. Vanematel inimestel kaasneb tihti ka kuulmise langus.
Kuna kõrva-nina-kurguarst on Teil läbi vaadanud, siis eeldan, et üldine kuulmine oli korras. Soovitan hetkel mitte väga muretseda, väike taustamüra (nt. arvuti undamine, puude kohin, raadio) on kõrvakohina mitte tähele panemiseks hea meetod. Uuringutega on näitatud, et antud probleem võib jääda püsima, osadel see ka aja möödudes kaob.

Head ja terviserikast uut aastat soovides,
Liis Sabre