Korduma jäänud aurad pärast migreeni 18.05.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Nädal aega tagasi oli mul migreen. Migreenid käivad umbes kord aastas ning on väga sarnased oma olemuselt. Algavad ebaselge fookusega nägemises ning kujunevad edasi mingi konkreetse vaatevälja osa virvenduseks (auraks), mis aegamisi muudab asukohta ning kaob vaateväljast. Sellele järgneb 1-2 tundi kestev peavalu (mitte väga raske).

Sel korral kulges kõik samamoodi v.a., et aurad jäid kestma. Esimestel migreenijärgsetel päevadel iga paari tunni tagant, nüüdseks kord päevas. Peavalu ei järgne ning aurad on erineva tugevusega- on kiiremini (5-10 minutiga) mööduvaid, on u pool tundi kestvaid.

Taustinformatsiooniks: Rohte pole tarbinud. Esimese migreenihoo ajal oli alanud menstruatsioon (varasemalt pole täheldanud migreeni ja menstruatsiooni kattumist). Migreeni toimumise ajal täheldasin kaelas kerget valu (nagu oleks öösel ära maganud kaela), kuid see möödus päeva-paariga.

Neljandal päeval pöördusin EMOsse, kust ei osatud midagi soovitada.

Olen pannud aja neuroloogi vastuvõtule, kuid see on kuu aja pärast. Minu küsimus- kas ma peaksin muretsema ja varasemalt reageerima (kuidas?) või võin oodata kuu aega neroloogi aega?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Auraga migreeni korral on kirjeldatud küll selliseid olukordi, mil aurad käivad, aga valu selleel ei järgne. Seda esineb suhteliselt harva, kuid siiski esineb. Sellises olukorras soovitatakse teha peast ka pilt (kompuuter- või magnetresonantstomograafia), kui seda pole varem tehtud.
Migreeni hoo ravimid aga on valdavalt suunatud valufaasi vastu ja need ei ole näidustatud korduvate peavaluta aurade ravis. Kui aurad on sagedased ja häirivad inimese elu, siis võib kaaluda teatud profülaktiliste ravimite tarvitamist, mille valikut tehakse reeglina koostöös neuroloogiga.
Lugupidamisega
M. Braschinsky
P.S. Üks kuu neuroloogi vastuvõtuni on meil veel suhteliselt lühike aeg, kohati tuleb järjekorras olla oluliselt pikemalt...