Uimasus 02.10.11 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, nimelt mind vaevab juba umbes kuu aega selline imelik uimasus ja väsimus - midagi teha ei jaksa, keskendumine ühele asjale põhimõtteliselt võimatu, silmade ees oleks justkui midagi, füüsilise koormuse taluvus on märgatavalt kahanenud. Iga päevaga on aina raskem mõista ümbritsevat maailma, sealhulgas inimestega suhelda - ei pane tähele ja kõneledes kerged häired - ka kõige lihtsamad ja loomulikumad sõnad kipuvad ära ununema. Pidevalt on süda paha, mõnikord võib täheldada peale söömist seda kõige tugevamini. Paar päeva on olnud seedehäired(kõhukinnisus) ja seega polegi eriti isu. Menstruatsioon on hakanud tihemini käima - augusti keskpaik, septembri algus, septembri lõpp - kuigi varem oli menstruatsioon tavaliselt iga kuu samadel päevadel. Kui varem olid rinnad veidi valulikud enne menstruatsiooni, siis praegu on nad koguaeg valusad ja ka suurenenud. Kätel on veresooned rohkem nähtaval kui kunagi varem on olnud, jäsemed ''surevad ära'' väga kiiresti ja vasak käsi tekitab mõnikord valu. Raskused on ka magamisega - ärkan öö jooksul kordi üles iga väiksema asja peale, kuigi varem ei äratanud mind ka äratuskell või telefonikõne. Hommikul ärgates lahtine köha, mis on eriti ebameeldiv kurgus. Viimasel nädalal on hakanud ka langema tavapärasest rohkem juukseid välja.
Kehalisi vaevusi on tohutult palju ja tõin välja iga väiksema muudatuse, et teil oleks kergem ülevaadet saada. Lisan veel, et suvi oli mul üsna tormiline - palju alkoholi(u. 3 korda nädalas) ja suitsu. Enam alkoholi ei tarvita ja ka suitsetan minimaalselt. Perearsti juures käidud - vereproov ja süda on korras. Ajad on kirjas günekoloogi, neuroloogi, endogrinoloogi juurde vastvõtule. Probleem on aga selles, et mul on iga päevaga halvem olla ja ei tea mida teha, kuna voodist kaugemale eriti ei jõua.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Lühidalt kokku võttes - kirja teel nii komplekset probleemi lahendada ei saa. Väga hea, et plaanis on erinevate eriarstide konsultatsioonid, et välistada konkreetsed haigused.
Põhimõtteliselt, kui olete igakülgselt kontrollitud ja põhileid osutub normaalseks, võib tegemist olla nö mitteorgaaniliste kaebustega. Väga oluline on, üks arst (perearst) erinevate uuringute tulemused kokku paneks ja siis terviklikud soovitused annaks.