Mure 15.04.11 / Peavalu

Külastaja küsib:

Alustan sellest, et märtsis haigestusin ootamatult kopsupõletikku, seitse päeva ravi ja nii vereproov kui ka kopsupilt olid korras. Võib-olla pole siin seost, aga väike palavik 37,1-37,3 jäi püsima,sellega seoses ka peauimasus. Päeva jooksul võib olla enesetunne kord parem, kord kehvem. Palaviku põhjust perearst välja ei suuda selgitada. Kardioloogi ja pulmonoloogi juures käidud. Nüüd kolm nädalat peale antibiootikumi ravi lõppu tekkis pea vasakpoolses piirkonnas kukla pool torkivaid valusid. Pea piirkond on valus ka katsudes, nagu oleks mingi närv turses. Esimesel päeval torkis tugevalt väikeste ajavahemike järel pool päeva, õhtul võtsin valuvaigistit ja siis jäi torkimine harvemaks, tuimemaks. Ka öösel veidi torkis. Järgmisel päeval oli lihtsalt peas "umbes" tunne. Kolmandal päeval jälle aegajalt torkav valu. Perearst arvas, et küllap tuult saanud. Samuti kahtlustab ta pigem ärevushooge.Ometi ei ole palja peaga väljas olnud.Kas siin tõesti midagi tõsisemat ei saa olla?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kopsupõletik on organismi oluline põletikuline haigus, minu arvates ei ole midagi erilist selles, et mõnikord ei taastu eelnev terve olemise tunne kohe kiiresti. See oleks küll oodatav tulemus ja sageli mööduvad haigusnähud kiiresti, mõnikord aga mitte. Peavalu kirjeldatud kombel ei pea tingimata "midagi tõsisemat" tähendama. Arvan, et Teil ei ole närv turses vaid pigem on see tuntav pinges lihas.
Rohkem täpsemalt midagi öelda ei saa. Võib olla tuleks võtta veidi rohkem aega ning jälgida tervise edasist taastumist. Korduvalt konsulteerida perearstiga ning teha sobivat füsioteraapiat.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi