Mure 03.11.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

poolteist nädalat tagasi koristasin ma 3h kuumuses (elan hetkel Austraalias) ja peale koristamist jõin 2 klaasi piima ja mõned küpsised, Peale seda hakkas mul kohe paha, mõtlesin, et see läheb üle aga ajas iiveldama ja pidin söödu välja oksendama. Oli nõrkus, kõht lahti ja tuikav peavalu. Mõtlesin kas kuumarabandus v toidumürgitus. Õhtul oli juba hea süüa, samuti ka järgmine päev. Kolmas päev oli jälle paha, sõin hommikust, pea valutas ja isu ei olnud. Olin siis u 6 tundi sööma, sõin peotäis pähkleid ja mandariini ja pidin jälle selle välja oksendama. Ülejäänd aeg kuni tänaseni on olnud pidev ja tugev tuikav, pulseeriv, suruv peavalu. Mõni päev ei saanud isegi pikutades pead ühelt küljelt teisele ilma valuta. Arst ütles, et mul on mingi viirus, mille olen hingates saanud.

Veel vahest lööb mul pähe külm valu, täna lõi vasaku kaela ja õla külmaks, kui koristasin. Katsudeski oli vasak pool külmem kui parem. Hakkasin siis mõtlema, et mul on peavalud olnud umbes aasta, mäletan et olen kurtnud koguaeg oma elukaaslasele aga ei mäleta milline see valu oli. Samuti on mul külm valu pähe löönud, kestab umbes 2min.

Veel on mul ka magu haige olnud, vb piim ja mandariin ei sobinud mul sellises olukorras tühjale maole. Uurisin ja vaatasin teie lehelt, et äkki on mul pingepeavalud. Pole hetkel tööd ja samuti on ka stress, mis selle pühjustada võis. Ka terve eelmine aasta oli stress (märtsi kuus hakkasin antidepressante võtma).

Arstid ei oska üldiselt midagi öelda, ütlevad et ma olen terve. Vb oskate teie aidata, kas need külmavalud on samuti pingepeavaludega seotud? Ja praeguseks on mul paha olnud juba poolteist nädalat, olen ilusti puhanud ja päeva jooksul natuke koristanud.

Suured tänud.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

siin on mitu probleemi. Võimalik, et ongi olnud viirus, kuid pingepeavalu see ei ole. Võimalik, et ka maoprobleemid. Austraalias püüdke leida kauplusest ( apteegist ) mingi maokaitseks mõeldud ravim nt. omeprazol, ranitidin, esomeprazol või pantoprazol. Kõik on toimeained, milliseid Austraalias müüakse ma ei tea. Loodetavasti on need käsimüügis.
ja võite valu korral võtta praegu paar päeva paratsetamooli, mitte aga muid valuvaigisteid.
Teie kirjelduse järgi võiks see siiski kõik üle minna. kas vereanalüüsid on korras, aneemia, kehvveresus, hemoglobiin? Milline võimalus on rasedus ?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi