Mure 27.10.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, sooviks teada, kas hambapõletikul ja peavalul võib olla seos. Peavalud hakkasid septembri alguses siinkohal pean ka ära märkima, et on diagnoositud ärevushäired ja et terve suvi oli suhteliselt pingeline. Tavaliselt on mul peavalud enne päevi või nende ajal vahel tugevamalt ja vahel nõrgemalt, kui peale rohu võtmist on korras. Aga alates sept. valutab mul pea pidevalt ja praktiliselt iga päev. Vahel jääb ka mõni päev vahele ning mõni kord on esinenud ka iiveldust õhtul peavalu tugevnedes. Muidu on peavalud sellised häirivad ja mitte ühes kohas vaid vahepeal valutab oimukohas, siis kuklas ja siis otsmikul, kuid nüüd on hakanud rohkem valu olema vasakul pool oimu kohas ja sealpool oli mul ka põletikuline hammas mis eemaldati see reede( 22.10.10) ning enamasti ei ole valud tugevad ning aegajalt nad ka kaovad arvatavasti siis kui mul on rohkem tegemist ja kui ma nende peale ei mõtle. Ma tõesti kardan, et kas nüüd see hambapõletik on midagi laastavat teinud või on mingi muu tõsine jama. Olen käinud ka neuroloogi juures, kes arcas, et midagi tõsist ei ole, kuid kui peavalud ei lõppe, siis helistaks talle uuesti nov. lõpus. Sooviks teada, et kas hambapõletik võis olla põhjuseks või on siin midagi muud tõsisemat. Pole esinenud ka palavikku. Aga hirm on suur.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,

üldiselt vastates - hambapõletikul ja peavalul võib olla tihe seos. Hambast lähtunud valu võib laieneda ning esineda palju kaugemal haigest hambast. Paraku võib olla asi ka vastupidine, näiteks kolmiknärvi valu korral tundub mõnikord viga olevat hambas, mis ei ole sageli tõsi.
Kirja lugedes arvan, et põletikuline hammas ei ole Teil midagi laastavat teinud, samuti ei pruugi midag tõsisemat olla. Seda enam, et olete ka neuroloogi vastuvõtul käinud, kes muud valupõhjused ilmselt oleks tuvastanud.
Hirmu ja diagnoositud ärevushäiretega on mõistlik tegeleda - kasutada Teile sobivat psühhoteraapiat ja/või vastavaid ravimeid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi