Mure 12.10.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli 10a tagasi kaelatrauma. Toona öeldi mulle et 6-7 kaelalüli said kahjustada. Sain protseduure,süste,ravimassaazhi ja-ravivõimlemist. Paar kuud tagasi hakkasid jälle tugevad valud kaelapiirkonnas ,mis liikusid edasi peavaluks. Käisin täna oma kodulinnas Narvas neuroloogi juures. Arst kirjutas mulle indomet 50mg ehkki ma mainisin .et mul oli maohaavand 4a tagasi ja et mul praegu on gastriit. Peale selle määras ta mulle rahusti Daizapexi mida ma kunagi olen võtnud. Tervest tabletis jäin ma jalapealt magama ja järgmine päev pea valutas ning oksendasin. Poolest tabletist aga ainult pea valutab, Neoruloog arvas,et mul on lihtsalt tuul läbi puhunud. Teda ei huvitanud ,et mul on eelnev trauma. KAs peaksin pöörduma teise neuroloogi poole?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Loen kirjast, et kaelavalud olid 10 a tagasi peale traumat ning algasid uuesti nüüd. Vahepealne aeg oli suhteliselt hea?
Ei tea Teie kaelatrauma asjaolusid ning ulatust, kas oli lülide murd? Igatahes ei seoks praeguseid kaebusi otseselt kunagi olnud traumaga. Kui maohäirete tõttu ei sobi valuvaigisti või mittesteroidne põletikuvastane ravim, tuleb seda enam kasutada kaelast alguse saanud valu käsitluses mittemedikamentoosseid vahendeid - füsioteraapiat ning psühhoteraapiat.
Mis on gastriidi põhjus? Mida Te ootaksite teiselt neuroloogilt?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi