Pingepeavalu 07.09.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Olen tudeng ja asusin suvel ehitusel tööle, tehes erinevaid jooksvaid töid, tihti ka füüsiliselt rasket. Sügisest õpin ja töötan osalise koormusega edasi. Ei ütleks, et töö väga stressirohke oleks, aga üsna intensiivne on küll. Varasemast olen harjunud säärase eluviisiga.
Mul on olnud peavalusid juba palju aastaid, kuid kunagi pole asi nii ebameeldiv olnud, et arsti juurde peaks pöörduma. Ootamatult hakkasid valud suurenema sellel kevadel.
Peavalud said hoo sisse just ehitusel töötades. Keskmiselt paar korda nädalas algab valu paremal pool oimu kohas ja muutub üha tugevamaks. Vahel on kergemalt ja läheb pausi tehes või lõuna ajal üle. Vahel hakkab silme ees virvendama ja valu muutub täiesti väljakannatamatuks. Keegi nagu taoks kaikaga vastu pead. Siis ei talu eredat valgust ja heli enam. Pead liigutades läheb valu hullemaks. Tekib jõuetus ja kohutavalt raske on möelda - ei suuda ei tööd teha ega õppida normaalselt. Vahel on süda paha. Peavalurohud väga ei mõju, kuid ilma nendeta oleks vist mõnikord täiesti talumatu.
Füüsiline pingutus tundub valusid tekitavat ja võimendavat, kuid valud esinesid ka kahenädalase puhkuse ajal suve lõpus, ehkki pisut harvemini ja kergemalt. Tööst aga ära öelda ei saa.
Kas migreen võib tõesti niimoodi äkki tekkida selles vanuses või on see pigem pingepeavalu?
Ehk peaks tööandjale selgitama probleemi, et saaks füüsiliselt lihtsamaid tööülesandeid?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

kirjelduse järgi on tegemist pingetüüpi peavaluga ja siin tundub, et füüsiline koormus on seda soodustanud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi