Pingepeavalu 25.08.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et pingepeavaluga võib kaasneda vilin,kumin kõrvus.. mul on pingepeavalud ja kumiseb ka siis, kui pea ei valuta... 2 aastat juba viliseb kõrvus.. enesetunne ka halb( temp 371-37,3) olen ka haiglas uuringutel olnud(8 päeva) sealt avastati, et mandlid vaja lõigata, lõikasime ära.. nüüd viimasel ajal enesetunne jälle halvenenud ja kaasnenud ka kõrvavalu.. peast on ka kompuuter tehtud 2 aastat tagasi.. ei oska enam elada, koguaeg halb olla, mõtlen alati omale kõige hullemaid asju külge.... kas võib mu enesetunne hoopis närvidest sant olla või on arstid mind lohakalt uurinud?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirjast ei ole kindlasti kõiki soetud asjaolusid, kuid arvan, et haiglauuringud, tehtud KT uuring ning tõenäoliselt ka paljud teised toimingud ning arsti analüüsiv mõte on välistanud "need kõige hullemad asjad". Seega päris kindlasti arstid Teid lohakalt uurinud ei ole.
Mõnikord on nii, et veidi kõrgema kehatemperatuuri või muude kaebuste (kumin) põhjust ei leita. Põhjuste uurimisel tehakse päris palju uuringuid ning tegelikult saab öelda, et seda ja teist ja kolmandat haigust ei ole. Võib tunduda, et see ei ole piisav teadmine. Tegelikult on see väga oluline tulemus sest inimese organism on väga keeruline kooslus ja nö orgaanilise põhjuseta kaebusi esineb väga sageli.
Kui uuringud on tehtud ja orgaaniline põhjus välistatud, peab tegelema hirmude ja pahade mõtetega. Ka reaalsete kehaliste haiguste korral mõjutab pahatihti psüühline stress elukvaliteeti rohkem, kui mõõdetav kehaline sümptoom.
Sellepärast soovitan väga muuta mõtlemist. Sageli on selleks vajalik kõrvaline abi (psühhoterapeut), kuid põhitöö tuleb lõpuks endal ära teha.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi