Migreen 15.08.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Minu migeenihood algasid 4 aastat tagasi teist last oodates. Pea on mul valutanud elu aeg nö "hästi". Kompuutris sai ka 4 aastat tagasi käidud, siis oli kõik korras. Neurolooge olen ka külastanud erinevaid. Lausa seinast seina. Parim arst oli esimene, kes enam meie kandis ei tegutse, millest on väga kahju. Minu migreenihood käivad üsna tihti, seda viimase aasta jooksul. Tippsaavutus on 9 päeva järjest. Hetkel valutab pea teist päeva järjest, eile käisin kiirabis. Sain kaks süsti ja mõruda rohu suhu. Pool päeva olin täna uimane, pea ikka valutab. Kasutan Imigran 50mg, fakt on see, et 1/4 palgast kulubki migreenirohtudele. Üdiselt see aitab, varem võtsin Naramigi, see enam ei mõju. Profülaktilistest ravimitest olen proovinud PROPRA-RATIOPHARM TBL 40MG , mis rikkus näonaha, teisena betaloc zok´i, mis ei aita. Olen käinud massööri juures, sealt olen saanud vähest leevendust. Mul on kodus kaks imearmast tütart ja armastav mees, kahjuks mu peavalud segavad väga mu igapäevast elu. Tean, et pinelangus ja järsk pingetõus põhjustavad migreenihoogusid ja ka õhupuudus ja kuumus. Kuuma ilma vastu ma ei saa, töölt ka ära tulla ei saa (pingelangus reedeti). Enam ei tea mida teha, maksimaalselt 2 päeva pea ei valuta, siis jälle valutab. Olen noor inimene ja sellist tablettide kogust kogu aeg süües on organismist kahju ja rahakotist ka. Kas peaks minema uuesti kompuutrisse? Lähikaudse neuroloogid on läbi käidud, abi pole saanud. Laiutavad käsi, et see ongi selline haigus... Lihtsalt elu häirib tugevalt... tahaks inimese moodi elada.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Nii nagu peavalu algas 4 aastat tagasi, võib Teie migreenipeavalu edaspidi muutuda vähem häirivaks. Tehtud kompuutertomograafia on juba näidanud, et "kasvajat ei ole". Kirja järgi ei ole peavalu põhimõtteliselt muutunud, sellepärast ei ole ka erilist tõenäosust, et korduv uuring midagi annaks (peale kiirguse).
Väga tahaks teada, mille poolest oli esimene neuroloog väga hea. Seda sellepärast, et positiivset kogemust on mõistlik korrata.
Usutavasti neuroloogid ei laiuta käsi, aga migreeni on selline haigus, mis võib olla kergem ja võib mõjutada oluliselt elukvaliteeti. Ühegi ravimiga migreeni "välja ravida" ei saa. On võimalik sobival patsiendil kasutada episoodilist valuravi või kroonilise peavalu korral valida kõige paremini aitav ravireziim. Kogu käsitlus mõjutab vaid siiski migreenihoo avaldumist, kuid ei "likvideeri probleemi".
Teie keerulise migreenikulu juures on parim võimalus leida kompromiss igapäevase elu väljakutsete ning avalduvate kaebuste vahel. Tõenäoliselt on otstarbekas proovida järgmist profülaktilise ravi vahendit (näiteks topiramaat, valproaat), mitte ainult massööri abi, vaid teha ka ise regulaarselt füsioteraapia harjutusi, harjutada relaksatsioonivõtteid jne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Migreen

Tere!

Millest on põhjustatud pulseeriv tugev peavalu pärast sauna. Vahel kaasneb ka iiveldus. Tavaliselt algab mõni tund peale saunas käiku, samas ei esine iga kord peale sauna. Vererõhk on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kuumast, võib areneda migreen.

Loe edasi

Migreen

kui on migreen, pean ma võtma aspiriini eks,
aga see ei pidanud kasulik olema ja valud ei kao.
Pean ma kangemaid ravimid kasutama ?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
aspiriin võib aidata aga võib tarvitada ka muid ravimeid nt. paracetamol, ibuprofen

Loe edasi

Küsimus

Kas migreen saab ära tappa.

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen ei tapa.

Loe edasi

Migreen

Tere!
Olen 15 aastane.

Mul on auraga migreen, millega kaasneb ka oksendamine (umbes iga 2-3 kuu tagant on mul migreen).
Mu küsimus on selline, et kas auraga migreen tapab ära? ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migreen võib olla väga ebameeldiv aga see ei tapa. Soovitan arstiga nõu pidada, võib olla leiate migreenihoogu leevendava või ärahoidva mooduse.

Loe edasi

Küsimus

Tere! Kas migreen ei tapa? Mul on auraga migreen vahetevahel ja siis kui see on, on nii paha olla, mul on siis selline tunne, et nüüd suren ära.

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migeen ei tapa.

Loe edasi

Küsimus

Tere!
Olen 15 ja mul on selline küsimus kas migreen tapab ära? PALUN VASTAKE!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
ei tapa

Loe edasi

Migreen

mul on päris tihti peavalu ja pea valutab mitu päeva järjest.kas see valu võib olla migreen? peavalu on juba aastaid.

Vastas dr Sulev Haldre

see valu võib olla migreen, võib ka mitte olla.

Loe edasi

Migreen

Mu pea valutab meelekohtadest ja tagant kuklast.
Valu on piinav,alla vaadates valu tugevneb.Valutab
umbes 2päeva järjest paar korda kuus.Valuvaigistid eriti üldse ei aita.Üks arst ütleb ,et ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kui tugineda ainult mõnele kirjeldusele kirjas, on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi