Pearinglus 23.03.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Probleemiks on pidevad peavalud, samuti tekkinud hootised nagu minestustunne vms, paar korda on tekkinud olukord, kus pearinglus on nii tugev, et liikuda võimatu, samuti kaasneb sellega iiveldus. Viimane kord kestis tunde.
Tehtud on ajule MRT, EEG, vereanalüüsid, kõrva on uuritud.. Kõik on aga korras
Lisaks on veel seljas üsna konkreetses kohas pisteliset valud, enamasti liigutades.
Neuroloog kelle juures käisin leidis, et see pole tema rida enam ja edasi kehitas vaid õlgu, samas probleem jätkub aina.
Depressiooni ja muude ärevushäirete all ei kannata samuti. Käisin igaks juhuks psühhiaatri juures ja no ei tuvastanud ta seal midagi Sinna läksin ise siis, ilma neuroloogi soovituseta, pigem tõestamaks, et pole selliseid probleeme.
Valuvaigisteid olen võtnud, kuid erilist kasutegurit ma ei ole just märganud, samas selline pidev halb enesetunne on tõeliselt häiriv juba ja raske on keskenduda kui pea stabiilselt valutab

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

siin on tegemist kas loomupäraselt nõrga sisekõrvaga ja selelst pearinglused. vajab treeningharjutusi sisekõrvale, teavad neuroloogid ja kõrvaarstid ette näidata. Või on tegemist ka nn. vestibulaarse migreeniga.Viimase korral võiks abi olla spetsiaalsetest migreeniravimitest.

peaksite neid hoogusid täpsemalt kirjeldama, siis saaks ehk ka neuroloog pihta nende olemusele.