Mure 08.03.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
olin 28a-ne, hakkasin käima maadlustrennis 2008 sügisel. Nii kui trenn vähe intensiivsem oli, siis hakkas pea jubedalt valutama, et saanud silmigi lahti hoida. Pidi maha istuma ning vähe taastuma. Eelnevalt olen aastaid jõusaalis käinud, seal sellist probleemi ei olnud. Konkreetselt koormuse ajal peavalu ei tundnud, nii kui väike puhkepaus, siis oli olemas. Peavalu tekkis kohe esimesel trennil. Vererõhuga pole kunagi probleeme olnud. Kui enne trenni 1-2 ibumaxi sisse võtan, siis sai rahulikult trenni lõpuni teha.
2009a algul tekkis ka kaelaga problem. Nimelt kui pead paremale keerasin, siis kergemas variandis lõi valu kaela, raskemas variandis abaluu alla (nagu sikutaks mingit lihast sealt). Lõpuks ei saanud enam trennis kaelaringegi korralikult teha ning siis tegin pausi sisse maadlusest. See oli 2009 kevadel.
Vahepeal olen tegelenud joogaga, jooksmisega, kergemat sorti füüsilise trenniga, saanud erivenaid massaazikuure.
Samuti olen saanud Tiit Ilveselt süsti selga, Tanagalt massaazi + nõelravi, Medicumis elektriravi. Ükski neist ei muutnud enesetunnet paremaks.
Arvuti taga istun päevas ca 3-4h. Ekraani olen tõstnud silmade kõrgusele.
Vahepeal selle maadlusvaba aastaga on kael järgi andnud, ütleme 95% taastunud.

Nüüd läksin uuesti maadlema, tegin kerge trenni. Vana probleem annab jälle tunda kaela ja abaluu piirkonnas. Peavalu ei tekkinud, kuid trenn polnud ka intensiivne.

Samuti peab ära mainima, et varem pole treeneri käeall treeninud ning nüüd näen, et soojendused ja venitused enne ja peale trenni polnud piisavad (kui treenisin omapead jõusaalis). V-o siis sealt mingi vigastus?

Kas on tervisele väga kahjulik 2-3 x nädalas enne trenni 1 ibumax sisse võtta?

Tänan, kui lõpuni lugesite))

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

pigem on teha õigeid venitusi ja soojendusi ning mitte valuvaigisteid võtta, seda enam , et ennetavalt. Pigem peaks uurima teie kaela ja vaatama, milline see üldse välja näeb.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi